Post-secondary studies

Pro jakékoliv informace volejte Kristýně do kanceláře školy
na tel. číslo +420 725 441 935.

Pomaturitní studium probíhá celý školní rok vždy 20 vyučovacích hodin týdně / 4 vyučovací hodiny denně od pondělí do pátku vyjma prázdnin a státních svátků.

LAST MINUTE CENA 19 500 Kč

Školní rok už je sice v plném proudu, my ale ještě stále máme dveře otevřené! Přihlas se k pomaturitnímu kurzu a zajisti si místo v nejžádanější jazykovce v Brně!

 

POMATURITNÍ STUDIUM 2018/19 - ŘÍJNOVÁ CENA

Studuj po maturitě cizí jazyky s PELICANEM v pomaturitním kurzu 2018/19!

angličtina I němčina

Status studenta, ISIC a kurz druhého jazyka zdarma jen za 19 500 Kč z původních 20 400 Kč. 

 

POMATURITNÍ STUDIUM 2018/19 

 

 • STATUS STUDENTA - Máš za sebou maturitu, ale zatím nevíš, co dál? Díky studiu v pomaturitním studium budeš i nadále využívat všech výhod studentského života. Status studenta Ti s PELICANEM zůstane!
 • ISIC ZDARMA - Právě ISIC Ti zajistí, že budeš moc stovky jedinečných výhod využívat. Jazyková škola Brno PELICAN Ti ji hned v září zajistí zcela zdarma!
 • KURZ DRUHÉHO JAZYK A ZDARMA PRO TEBE I BABIČKU! - Není novinkou, že k pomaturitnímu studiu od nás každý student získává, mimo hlavní jazyk zvolený v pomaturitním kurzu, roční kurz druhého jazyka v ceně 8 400 Kč zdarma. Od nového školního roku 2018/2019 s sebou navíc každý přihlášený student může do tohoto kurzu přivést taky kamaráda či příbuzného, který kurz bude mít taktéž zdarma. Ve dvou se to lépe táhne! Letošní studenti mohli vybírat mezi angličtinou, španělštinou, němčinou, francouzštinou a němčinou. Který si vybereš Ty?
 • PLATBA NA SPLÁTKY - Jazyková škola PELICAN umožňuje studentům uhradit částku za pomaturitní studium na dvě splátky. V tomto případě je nutné uhradit první část do začátku školního roku, druhou pak do konce roku 2018.
 • VRÁCENÍ ČÁSTKY V PŘÍPADĚ PŘIJETÍ NA VYSOKOU ŠKOLU - Dozvíš se výsledek přijímaček na výšku až v září, ale rád bys měl nějakou jistotu? Pomaturitní studium u PELICANA je jistota! Podej si přihlášku do našeho studia a v případě, že budeš na vysokou školu v září přijat, vrátíme Ti uhrazenou částku v plné výši.
 • SLEVY A DALŠÍ VÝHODY - Jazykovka Brno PELICAN je parťák řady cool podniků přímo v centru Brna. Nejen v naší kuchyňce si tak můžeš dát zdarma čaj či kávu. Pro každého studenta máme navíc připravené věrnostní kartičky do Papaya Fresh Baru, kde si můžeš dát před pomaturitním kurzem čerstvou kávu, do Galeryje9, kde si můžeš dát po škole vychlazený drink, nebo do Funky Donuts, protože kdo by nechtěl zdarma ochutnat ty nejlepší donuty! No, a až Ti bude díky těmto výhodám malé tričko, můžeš využít taky našeho parťáctví s Wolfgangem a jít si tam se slevou koupit nové.
 • UBYTOVÁNÍ - Nejsi z Brna a děsíš se toho, kde budeš od září bydlet? Dej nám vědět! S hledáním vhodného ubytování Ti víc než rádi poradíme!

 

Obecné informace
Státní jazyková zkouška
ISIC zdarma
Proč PELICAN
Vyučované jazyky
Obecné informace

Základní informace

 • PELICAN organizuje oficiální formu pomaturitního studia dle Přílohy č.1 novely vyhlášky č. 322/2005 Sb. MŠMT, o dalším studiu, popřípadě výuce o délce trvání 1 školního roku, kdy výuka probíhá 4 hodiny denně, 5 dní v týdnu.
 • Studenti, kteří se přihlásí do pomaturitního studia začínajícího školní rok bezprostředně následující po maturitní zkoušce, mají ze zákona právo využívat status studenta a s tím spojené výhody.
 • Nabízíme studium těchto jazyků: angličtina, němčina, ruština, španělština, francouzština, a slovenština, a to na různých úrovních od úplných začátečníků až po pokročilé.
 • PELICAN poskytuje ISIC KARTU ZDARMA!
 • Výuka probíhá v učebnách v centru Brna na ulicích Lidická a Kudelova a vedou ji zkušení a kvalifikovaní lektoři.
 • Každý rok pořádáme od března Dny otevřených dveří, kde je studentům k dispozici jazykový konzultant a metodik školy. Studenti si mohou otestovat svoji znalost cizího jazyka, vybrat si studijní obor a přihlásit se ke studiu. Při platbě školného během Dnů otevřených dveří získají studenti slevu z aktuální ceny v hodnotě 500 Kč.
 • Ve všech učebnách je pro studenty internet zdarma.

Každý rok se vyskytne řada mladých lidí, kteří sice úspěšně zvládnou maturitu, avšak na vysokou školu z různých důvodů ještě nemohou. Chtěli by ale ještě studovat a uchovat si sociální výhody (přídavky na děti rodičům, úhradu zdravotního pojištění, dopravné aj.). Co tedy v takové situaci dělat?

Pomaturitní studium na jazykové škole je v takovém případě tou nejlepší možnou volbou. Je to jedinečná příležitost vylepšit si během jednoho roku svoji osobní kvalifikaci a získat řadu vědomostí a zkušeností, díky nimž se abiturienti mohou v následujícím roce například úspěšně dostat na univerzitu.

Zahájení kurzu

 • Na začátku školního roku studenti absolvují rozřazovací testy, na jejichž základě jsou rozděleni do studijních skupin.
 • Úroveň studijní skupiny je určena dle Společenského evropského jazykového rámce. Na základě určené úrovně je zvolena náplň kurzu a závěrečná jazyková zkouška.

Zakončení kurzu             

 • Po úspěšném absolvování jednoletého pomaturitního studia studenti obdrží vysvědčení.

V rámci výuky se studenti cíleně připravují na složení následujících státních jazykových zkoušek:

Pojďte na jednoleté pomaturitní studium a užívejte si všech studentských výhod se statusem studenta!

Poslanecká sněmovna totiž schválila novelu zákona o státní sociální podpoře, která tento status účastníkům kurzů přiznává. Stejně jako v minulých letech i ve školním roce 2016/2017 mohou studenti využívat výše uvedených výhod statusu studenta – pokud maturovali ve stejném kalendářním roce, v jakém se přihlašují na pomaturitní studium jazyků.

Začít studovat jazyky po maturitě je snadné.

Studenti, kteří se rozhodnou pro pomaturitní jazykové studium, nemusí skládat žádné přijímací zkoušky. Jsou přijati ihned, pokud řádně vyplní a doručí přihlášku, prokážou dokončení středoškolského studia kopií maturitního vysvědčení, a následně podepíšou smlouvu a uhradí kurzovné.

Státní jazyková zkouška

Státní jazykové zkoušky B2 a C1 -  „malá státnice“ a „velká státnice“

Mít cíl je skvělá věc, zvlášť, co se studia týče. Děláš-li něco s konkrétní vidinou, máš daleko větší šanci, že to skutečně dotáhneš do konce. Ať už navštěvuješ pomaturitní studium Brno nebo třeba kurz japonštiny, bezpochyby je při studiu jazyka hlavním cílem dosažení požadovaného jazykového pokroku. Studuješ-li pak jazyk s PELICANEM, může Ti být další skvělou motivací taky získání vysvědčení o SJZ úrovně B2 nebo C1.

PELICAN Tě dnes nezahltí informacemi o Společném evropském referenčním rámci a úrovních jazyka. Je ale potřeba vědět, že abychom se mohli zabývat jednotlivými certifikáty, potřebujeme nějaké měřítko pro srovnávání jejich obtížnosti. Tímto měřítkem je právě úroveň státních jazykových zkoušek, která je v Česku upravena podle úrovní Společného evropského referenčního rámce pro jazyky a díky níž se v roce 2016 stala státní jazyková zkouška srovnatelná s mezinárodními certifikáty!

Je to překvápko, ale „papír“, který u PELICANA po úspěšném složení zkoušky získáš, skutečně neslouží jen k výzdobě poličky s trofejemi a k pochlubení se kamarádům na večírku. Pojď se podívat, jaké je skutečné využití certifikátu v praxi!

Uplatnění SJZ na střední a vysoké škole i v následujícím životě aneb „k čemu mi ten papír bude?“

Ať už si vybereš „malou státnici“ na jazykové úrovni B2 nebo „velkou státnici“ úrovně C1, neznamená to jen fakt, že se nezalekneš komunikace s rodilým mluvčím ani cizincem. Máš otevřené dveře nejen do světa, ale taky k lepším příležitostem v tuzemsku.

Jsi na střední škole a čeká Tě obávaná maturita? Pokud Tvoje škola tuto možnost nabízí, je možné nahradit státní jazykovou zkouškou profilovou část maturity. Tahle zkratka k úspěšné maturitě je v kompetenci ředitelů středních škol, ověř si proto veškeré informace v kanceláři Tvojí školy a pak už jen vesele maturuj!

Certifikáty bývají uznávány taky u přijímaček na vysokou školu, na vybraných výškách jsou dokonce bonifikovány poměrně velkým počtem bodů. Jsi už studentem vysoké školy? Pokud Ti to garant oboru posvětí, můžeš si díky vysvědčení o SJZ nechat uznat zkoušku či zápočet z cizího jazyka.

Tento „papír“ Ti samozřejmě pomůže najít uplatnění i v zahraničí. Velkým boomem dnešní doby je studium za hranicemi naší republiky, zahraniční stáže a práce v zahraničí. Ať už se chystáš odjet na krátkou dobu nebo natrvalo, mít certifikát o znalosti jazyka je velmi často nutným předpokladem k úspěšnému startu ve světě.

V neposlední řadě je taky v následujícím pracovním životě položka informující o úspěšném splnění SJZ v životopise velkým plusem při shánění zaměstnání. Můžeš umět jazyk, což ale neznamená, že Ti to u pracovního pohovoru někdo uvěří. Polovina uchazečů totiž bez jediného důkazu tvrdí, že umí skvěle úplně všechno. Nepatři mezi ně. Absolvoval jsi jazykové kurzy v Brně? Přesvědč díky certifikátu personalistu rychle a jednoduše o svých kvalitách!

Jazyková škola Brno Ti ručí za to, že ať už papír o znalosti jazyka využiješ u maturity, přijmou Tě díky němu na vysokou školu, získáš práci manažera pro styk se zahraničím nebo vyrazíš objevovat krásy světa, je rozhodně velmi praktické zkoušku splnit. Po vykonání státní jazykové zkoušky totiž budeš mít celoživotní platný důkaz o tom, že jazyk na požadované úrovni skutečně ovládáš.

Tvůj PELICAN!

 

 

ISIC zdarma

ISIC KARTA

Chceš mezinárodně uznávaný doklad o statusu studenta?
Láká Tě spousta slev v divadlech, na koncertech, ve dopravních prostředcích, muzeích atd.?
Chceš být oficiálně studentem a držet ISIC kartu?
Potom je tu pro Tebe pomaturitní studium Brno ve škole PELICAN, kde máš ISIC kartu ZDARMA!

Stačí na začátku školního roku přinést svoji pasovou fotografii do školy, vyplnit dotazník a PELICAN už se o všechno postará.

Pomaturitní studium Brno ISIC karta ZDARMA!

Průkaz vydává světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO, to již více než 60 let!

ISIC karta platí ve 130 zemích světa, a tak ho dohromady uplatníš na více než 130 000 místech.
Přes 2 200 slev Tě čeká jenom v ČR.

Přehled slev platných s průkazem ISIC nalezneš na oficiálních webových stránkách ISIC karty.

Proč PELICAN

Kde takové jednoleté pomaturitní studium Brno absolvovat?

V Brně doporučujeme jazykovou školu Pelican. I studenti, které nemůžeme při nejlepší vůli označit jako „studijní typy“, si zde užijí velmi zábavný a zajímavý rok intenzivního studia, který je obohatí o mnoho cenných vědomostí.

 

Pomaturitní studium jazyků Brno, to jsou pětkrát týdně čtyři hodiny angličtiny, němčiny, francouzštiny, ruštiny – nebo kteréhokoli jiného jazyka z naší nabídky, záleží na vaší volbě. Je to studium, při němž si studenti najdou mnoho nových přátel a otevřou se jim tak cenné kontakty do jejich budoucí studijní či pracovní kariéry.

 

A navíc získají kvalitní vzdělání a Pelican je připraví na složení mezinárodní zkoušky. Tu složí v této jazykové škole Pelican na samotném závěru studia, tj. v červnu nadcházejícího roku. Tento mezinárodně platný certifikát studentům otevírá dveře k novým zajímavým studijním či pracovním zkušenostem.

DSC_0605

Proč studovat pomaturitní studium v PELICANOVI?

 • Pomaturitní jazyková škola Pelican se nachází již deset let v centru Brna, na Lidické 9. Je výborně dostupná, ve škole je k dispozici kuchyňka a v učebnách je zdarma internetové připojení.
 • Pelican jazyková škola pomaturitní studium pojímá zcela seriózně a jde jí o maximální kvalitu výuky. Její pracovníci, to jsou čeští lektoři i rodilí mluvčí, všichni disponující kvalitním vzděláním a zkušenostmi na zahraničních stážích. Je jim vlastní vstřícný přístup ke studentům a ochota učit podle moderních efektivních metod výuky.
 • Pomaturitní jazyková škola dbá na maximální aktivitu a účast studentů. Podniká s nimi celou řadu zajímavých studijních i mimostudijních aktivit, vše za účelem probuzení zájmu o studium jazyků.
 • PELICAN poskytuje zdarma kartu ISIC!
 • Informujete-li se včas na stránkách této jazykové školy, pomaturitní studium můžete získat za příznivou cenu. Dá se využít některé z řady slev nebo výhodných cenových balíčků.
 • Studentovi umožníme před zahájením výuky konzultaci s jazykovým poradcem ohledně vstupní jazykové úrovně, výběru vhodného kurzu a veškerých aspektech pomaturitního studia.
 • Poskytujeme kvalitní a komplexní jazykové vzdělání pod vedením zkušených, vstřícných a mladých lektorů, a to v příjemném a uvolněném studijním prostředí moderně zařízené školy.
 • Připravujeme studenty na Státní jazykovou zkoušku. Zkoušky studenti vykonávají se svými lektory v prostorách JŠ PELICAN, která má ke konání státních jazykových zkoušek náležité oprávnění.
 • Připravujeme studenty ke studiu cizích jazyků na vysoké škole a usnadňujeme absolventům uplatnění se na trhu práce.
 • Využíváme moderní, inovativní a zábavnou formu výuky cizích jazyků vycházející z evropských vzdělávacích projektů, na nichž se podílíme a umožňujeme zapojení studentů do těchto projektů.
 • Nabízíme studentům možnost diskutovat nejen o studiu na blogu a sociálních sítích.
 • Od školního roku 2012/2013 jsme zařazeni do programu Mládež v akci, díky němuž mají studenti pomaturitního studia možnost zúčastnit se výměnných integračních pobytů v Evropě.
 • Při jazykové výuce využíváme ICT nástrojů, díky kterým si studenti procvičí studovaný jazyk v reálných situacích. Znalosti ICT nástrojů využijí studenti v budoucím zaměstnání, samostudiu a dalším vzdělávání.
Vyučované jazyky

Pomaturitní angličtina

Angličtina je v současné době nejvýznamnějším cizím jazykem. Pro mnoho pracovních pozic je vnímána jako naprostá samozřejmost. Studenti se s angličtinou seznamují na středních školách, ale na mnoha školách výuku tohoto jazyka pojímají dost povrchově a studenti se tak anglicky moc nenaučí. Pomaturitní studium angličtiny u Pelicana je tedy možností naučit se tento jazyk doopravdy.

 

Pomaturitní němčina

Německý jazyk má i dnes velkou důležitost a pomaturitní studium němčiny u Pelicana je skvělou příležitostí si tuto řeč osvojit. V Pelicanovi se zájemci o studium němčiny naučí plynulé konverzaci, vstřebají poslech, čtení i písemný projev. Kromě toho rozšíří své znalosti kultury a reálií německy mluvících zemí.

 

Pomaturitní francouzština

I francouzština bývá vyučována na středních školách. Pokud ale nepočítáme specializované instituce, na většině škol se během čtyřletého studia naučí z francouzštiny coby z druhého jazyka jen základy. Na škole Pelican je možnost absolvovat pomaturitní studium francouzštiny, během kterého student získá potřebné komunikační dovednosti, které může v budoucnu využít.

 

Pomaturitní ruština

Osvojit si znalost ruštiny je velmi pragmatickým tahem, protože společensko-ekonomický význam Ruska začíná být stále patrnější. Ruština má navíc podobné základy jako čeština a pro ty, kteří nemají příliš talent vstřebávat cizí řeči, je pomaturitní studium ruštiny snadnou cestou k tomu naučit se perfektně nějakou cizí řeč.

 

Pomaturitní španělština

Angličtinu už ovládáte ze střední školy a používáte ji téměř denně v rámci počítačových her, internetové komunikace, čtení zpráv, poslechu hudby atd. Co se naučit jazyk, který neovládá většina? Španělština je jasná volba. Krásné večery na pláži, jihoevropský vzduch, temperament, to vše je ukryto i ve španělském jazyce. Pomaturitní studium španělštiny v Brně je perfektním startem do prosluněné budoucnosti.

 

Pomaturitní slovenština

Většina Slováku ovládá češtinu natolik, že jsou schopni plynule mluvit. My Češi Slovákům rozumíme, nicméně slovenštinu ovládá málokdo z nás, natož pak její písemnou formu. Slovenština je nádherný jazyk, kterým okouzlíte společnost okolo vás. Pojďte využít čas a jděte do pomaturitního studia slovenštiny v Brně u Pelicana.

Více informací získáte na telefonním čísle

+420 774 742 296

nebo v naší kanceláři na adrese Lidická 9, Brno.