Firemní kurzy online

aneb studenti hodnotí své online firemní kurzy

V posledních měsících zažívá firemní vzdělávání velký boom. Firmy se naučily spoléhat na online přenosy, hovory i schůzky a pracovat tak celkově mnohem více v online prostředí. I díky tomuto se zvýšil zájem o jazykové kurzy online.

Během koronakrize se i většina našich firemních klientů rozhodla vyzkoušet přesun do online prostředí. PELICAN byl zvědavý, co na to říkají, proto jsme sesbírali od studentů zpětnou vazbu.

Jak to dopadlo? Jak online vzdělávání hodnotí sami studenti? Je to efektivní? Chtějí v online formě pokračovat, nebo se vrátit ke klasické výuce face to face? Přečtěte si hodnocení studentů z firem URC, System4U a Purple Technology.


Face to face, online nebo kombinovaně?

U PELICANa se snažíme vyjít vstříc individuálním potřebám. Každému studentovi vyhovuje něco jiného a preferuje jiné platformy. Je naprosto jasné, že učit se online není pro každého. Přišli jsme však na jeden kompromis, který si naši klienti velmi chválí:

Rozjeli jsme ve firmách blended learning. Co to je? Zkrátka kombinovaná forma výuky. Standardní prezenční lekce tváří v tvář jsou doplněné o online hodiny. Kombinují se tak všechny potřebné dovednosti – jak konverzace, tak čtení, psaní i poslechy.


Online hodiny jako řešení absencí

Máme zkušenost, že se u firemního vzdělávání občas stává, že zaměstnanci do dohodnutých jazykových kurzů zkrátka nedorazí. Důvody jsou různé. Služební cesty, nemoc, ztráta motivace. Víme, že s učením jazyka je nutné nepřestávat. Právě online výuka může být řešením. Můžete se učit kdekoliv a kdykoliv. Výrazně ubývá zameškaných hodin, a tak nehrozí mrhání času i peněz.


Trénink na skutečnou pracovní online komunikaci

To, že se studenti učí přes online platformy, jim umožňuje cvičit se na reálnou online komunikaci v cizím jazyce. Díky konverzaci s lektorem si trénují skutečné pracovní online hovory a schůzky se zahraničními partnery.


Co jsme si ze zpětné vazby studentů vzali?

Jsme moc rádi, že se nám podařilo získat názory studentů, protože na těch nám vždy velmi záleží. Díky této zpětné vazbě jsme zjistili, jaké materiály a platformy fungují ve firemních kurzech nejlépe, ale také jaké mouchy online výuka může mít.

Názory studentů nezůstaly jen tak na papíře, zařídili jsme se podle nich i po skončení karanténních opatření. Zjistili jsme totiž, že některé kurzy mohou bez problému fungovat v online nebo kombinované podobě. S některými se pak rádi vídáme zase osobně v klasických kurzech.


Zajímá vás více o platformách, které pro online výuku využíváme? Chtěli byste si vyzkoušet nějaká online cvičení a jednotky? Nebo byste i vy chtěli ve své firmě jazykové kurzy (ať už online nebo prezenčně)?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>