Jazykové zkoušky

!!! NOVINKA!!!
NABÍZÍME MOŽNOST ONLINE ZKOUŠKY
Z ČEŠTINY NA ÚROVNI B1

Obecné informace
Typy zkoušek
Uplatnění zkoušek
Obecné informace

U PELICANa pořádáme jazykové zkoušky ze šesti světových řečí na různých úrovních (B2, C1) dle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky. A naše státní jazyková zkouška Brno je dostupná pro všechny – nejen tedy pro ty, kteří u nás předtím prošli jazykovým kurzem.

 

Proč je vlastně užitečné skládat jazykové zkoušky?

Z pragmatických důvodů – možná i vás čeká situace, že budete posílat svůj životopis do desítek různých firem a doufat, že získáte nějakou dobře placenou a zajímavou pracovní pozici. Zaměstnanci HR oddělení, manažeři nebo ředitelé potom dostávají na stůl stovky životopisů a probírat se jimi je pro ně úmorná činnost… svoje kvality tedy musíte umět vyjádřit, „prodat“. Že jste se anglicky učili šest let a že chápete všechny gramatické zákonitosti, tím těžko někoho omráčíte. Lepší je mít ve svém CV stručně a suše napsáno: „státní jazyková zkouška z angličtiny“.

Pokud jste si doposud mysleli, že státní jazyková zkouška představuje hezkou přidanou hodnotu k získání lepšího platu nebo pro nějaký kariérní růst, pak si vás dovolujeme poopravit – jazykové zkoušky jsou východiskem k tomu najít si vůbec práci.

Typy zkoušek

Níže se podívejte na nabídku jazykových zkoušek v PELICAN

Jazyková zkouška B1

Jako takový základní „záchytný bod“ bývá považována zkouška B1, neboli zkouška z úrovně B1, jež reflektuje základní vyjadřovací schopnosti v daném jazyce a schopnost dorozumět se s rodilým mluvčím o jednodušších tématech. Certifikovaná zkouška B1, kterou Pelican organizuje, je stejně jako ostatní standardizované zkoušky řazena do seznamu vydávaného MŠMT.

 

Přípravný kurz FCE a jazyková zkouška FCE

Nabízíme i přípravný kurz FCE i s příslušnou státní jazykovou zkouškou. FCE neboli First Certificate in English je zkouškou uznávanou prakticky na všech univerzitách v evropských zemích a stejnou vahou je ceněna také zaměstnavateli, kteří vznášejí nárok na jazykové vzdělání. Státní jazyková zkouška je u Pelicana nabízena na úrovních B2 a C1 a platí u ní totéž co pro naše ostatní zkoušky - můžete ji u nás složit bez ohledu na to, zda jste naším studentem.

Jazyková zkouška TOEFL

Velkému zájmu se u nás těší také zkouška TOEFL. TOEFL neboli Test of English as a Foreign language je mezinárodně uznávaná americká standardizovaná jazyková zkouška, která se považuje za vstupní bránu například pro studium v zahraničí na univerzitách, kde se přednáší anglicky. Pelican nabízí nejen státní jazykovou zkoušku všeobecnou na úrovni TOEFL, ale i přípravný kurz na tuto zkoušku.

Zkouška Čeština pro cizince

Ale abychom nezůstávali jen u angličtiny, zmiňme také zkoušku z češtiny. Zkouška pro cizince z českého jazyka je nutností pro ty, kteří chtějí získat trvalý pobyt. I těm chceme pomoci – nabízíme vedle zkoušky rovněž přípravný kurz, kde mohou cizinci prohloubit své znalosti a schopnosti a zjistit vše potřebné k složení.

Na naše zkoušky se můžete přihlásit níže

Jazykové zkoušky B1

Státní jazykové zkoušky

Uplatnění zkoušek

Uplatnění certifikátu z jazykových zkoušek

 

Mít cíl je skvělá věc, zvlášť, co se studia týče. Děláš-li něco s konkrétní vidinou, máš daleko větší šanci, že to skutečně dotáhneš do konce.

 

Jazyková škola Brno PELICAN Tě dnes nezahltí informacemi o Společném evropském referenčním rámci a úrovních jazyka. Je ale potřeba vědět, že abychom se mohli zabývat jednotlivými certifikáty, potřebujeme nějaké měřítko pro srovnávání jejich obtížnosti. Tímto měřítkem je právě úroveň státních jazykových zkoušek, která je v Česku upravena podle úrovní Společného evropského referenčního rámce pro jazyky a díky níž se v roce 2016 stala státní jazyková zkouška srovnatelná s mezinárodními certifikáty.

 

Možná je to překvápko, ale „papír“, který v jazykovce PELICAN po úspěšném složení zkoušky získáš, skutečně neslouží jen k výzdobě poličky s trofejemi a k pochlubení se kamarádům na večírku. Pojď se podívat, jaké je skutečné využití certifikátu v praxi!

 

Uplatnění jazykových zkoušek v následujícím životě aneb „k čemu mi ten papír bude?“

Ať už si vybereš „malou státnici“ na jazykové úrovni B2 nebo „velkou státnici“ úrovně C1, neznamená to jen fakt, že se nezalekneš komunikace s rodilým mluvčím ani cizincem. Máš otevřené dveře nejen do světa, ale taky k lepším příležitostem v tuzemsku.

 

Certifikáty bývají uznávány taky u přijímaček na vysokou školu, na vybraných výškách jsou dokonce bonifikovány poměrně velkým počtem bodů. Jsi už studentem vysoké školy? Pokud Ti to garant oboru posvětí, můžeš si díky vysvědčení o státní jazykové zkoušce nechat uznat zkoušku či zápočet z cizího jazyka.

Tento „papír“ Ti samozřejmě pomůže najít uplatnění i v zahraničí. Velkým boomem dnešní doby je studium za hranicemi naší republiky, zahraniční stáže a práce v zahraničí. Ať už se chystáš odjet na krátkou dobu nebo natrvalo, mít certifikát o znalosti jazyka je velmi často nutným předpokladem k úspěšnému startu ve světě.

V neposlední řadě je taky v následujícím pracovním životě položka informující o úspěšném splnění státní jazykové zkoušky v životopise velkým plusem při shánění zaměstnání. Můžeš umět jazyk, což ale neznamená, že Ti to u pracovního pohovoru někdo uvěří. Polovina uchazečů totiž bez jediného důkazu tvrdí, že umí skvěle úplně všechno. Nepatři mezi ně. Přesvědč díky certifikátu personalistu rychle a jednoduše o svých kvalitách!

 

Jazykovka Brno PELICAN Ti ručí za to, že ať už Tě díky certifikátu přijmou na vysokou školu, získáš práci manažera pro styk se zahraničím nebo vyrazíš objevovat krásy světa, je rozhodně velmi praktické zkoušku splnit. Po vykonání státní jazykové zkoušky totiž budeš mít celoživotní platný důkaz o tom, že jazyk na požadované úrovni skutečně ovládáš.

Tvůj PELICAN!

Dokaž, že na to máš! Přihlas se k nám a získej možnost ozdobit si své CV o magickou položku státní jazyková zkouška.

Jazykové zkoušky
Jazykové zkoušky
Státní jazyková zkouška
Státní jazyková zkouška
Státní jazyková zkouška Brno
Státní jazyková zkouška Brno

Na naše zkoušky se můžete přihlásit níže

Jazyková škola Pelican je vám vždy k dispozici - neváhejte a vyzkoušejte naše jazykové zkoušky.