HI-GLOBE

Jaký by měl být globální člověk? Například by mohl mít podnikavou mysl, kritické myšlení, měl by být kreativní, zodpovědný, informovaný, aktivní ve společenském a občanském životě nebo zkrátka jen schopen hledět dopředu a získávat zkušenosti pro jeho budoucnost.

O projektu

Pro získání všech těchto kompetencí chce projekt HI-GLOBE využít naplno potenciálu výuky cizích jazyků. Projekt chce identifikovat a vyvinout ty nejlepší možné techniky vyučování angličtiny. Právě díky těmto technikám se jazyk stane nástrojem pro další vývoj občanů a podpoří více udržitelnou společnost. Lidé se znalostí jazyka se navíc také mohou mnohem snáze integrovat v jiných zemí ať už za účelem studia nebo práce.

Vzdělávací webová platforma

Jedním z výstupů projektu bude inovativní vzdělávací web pro dospělé studenty anglického jazyka a jejich lektory. Nová platforma bude interaktivní a hravá s interkulturní povahou. Bude k ní mít přístup každý a materiály budou zdarma. Učitelé na ní najdou dva 40 hodinové moduly plné cvičení, které si zakládají na interaktivní a poutavé formě. Právě využívaní digitálních technologií ve vyučování angličtiny je v tomto projektu klíčové.

Global Education

Projekt je součástí Global Education přístupu, který představila Rada Evropy. Tento přístup reflektuje dnešní stále více propojený a globalizovaný svět. Jeho cílem je pomoci studentům pochopit a zorientovat se ve společenských, ekologických, politických nebo ekonomických problémech. Zároveň se v nich snaží povzbudit nové způsoby přemýšlení, chce jim pomoci získat nové znalosti, dovednosti, ale i hodnoty a přístupy.

Partneři projektu

Jazyková škola PELICAN spolupracuje s partnery z dalších čtyř zemí napříč Evropou s různým zaměřením a specializací. Právě tento mezinárodní kontext a interkulturní zaměření nabízí příležitost vytvořit unikátní metodiku, která bude sloužit dospělým studentům a jejich učitelům v celé Evropě.

Partnery projektu jsou:

Newslettery

Výstupy

E-learning HI-GLOBE (ENG)

Chcete vědět více?

Pokud Vás projekt HI-GLOBE zaujal, navštivte také facebookové stránky projektu, kde se dozvíte nejaktuálnější informace a novinky. Nebo nás kontaktuje buď na info@skolapelican.com, telefonicky na čísle +420 774 742 296 nebo osobně na adrese Lidická 9, Brno.