Lingua+


Kombinace inovativních nástrojů výuky jazyka hostitelské země a sociální inkluze

Jazyková škola PELICAN se stala partnerem projektu Lingua+, zaměřeného na propojení výuky jazyka hostitelské země s hlubším představením ekonomické, kulturní a sociální reality této země osobám přicházejícím zvenčí. Součástí nově vytvořené kombinace nástrojů jsou jak osvědčené metody výuky cizích jazyků, tak obecnější principy mezikulturního vzdělávání, při souběžném respektování kulturní a sociální jedinečnosti cílových skupin.Popis projektu

Projekt Lingua+ se zaměřuje na naléhavou otázku integrace přistěhovalců v Evropě. Základní znalost jazyka hostitele je klíčovým faktorem při určování integračního úspěchu v celé Evropě. Naše zkušenosti nám říkají, že stávající metodiky a vzdělávací přístupy určené pro dospělé studenty postrádají holistický přístup. Lingua+ přináší inovace do jazykové integrace přistěhovalců tím, že nabízí nástroje pro učitele jazyků, a to za využití nejmodernějších metodik a postupů zakotvených v sociokulturní souhře.

Hlavní výstupy projektu

Cílová skupina projektu

Klíčovým adresátem pilotingu vytvořených nástrojů je komunita cizích státních příslušníků na Islandu. V současnosti dosahuje počet migrantů 10 % celkové populace ostrova a počet nadále narůstá.

V rámci České republiky je pozornost projektu upřena na komunity cizích státních příslušníků žijících v České republice. Výukový blok připravovaný pro tyto osoby by měl být kombinací osvědčených metod a postupů ze dvou oblastí:

  • Výuka češtiny jako jazyka hostitelské země pro cizí státní příslušníky v České republice
  • Sociální inkluze a informování o právní, ekonomické a sociální realitě České republiky

Partneři projektu

Jazyková škola PELICAN (Česká republika), University of Florence (Itálie), Synthesis-Center (Kypr), Astofan (Island), The Mosaic Art and Sound (Velká Británie)


WEBOVÁ STRÁNKA PROJEKTU

FACEBOOK PROJEKTU

YOUTUBE KANÁL


Zaujal Vás projekt Lingua+?

Zaujal Vás tento projekt a rádi byste ho zařadili do výuky či se o něm dozvěděli více? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi se s Vámi sejdeme a vše vysvětlíme. V rámci projektu také pořádáme workshopy a veškeré materiály vzniklé v rámci projektu jsou volně k dispozici ke stažení, případně osobnímu předání. Pro více informací pište na jurasova@skolapelican.com. 


PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU LINGUA+ PARTNERY PROJEKTU

Fotogalerie


Pokud se chcete o projektu dozvědět více, kontaktuje nás buď e-mailem na jurasova@skolapelican.com, telefonicky na čísle +420 774 742 296 nebo osobně na adrese Lidická 9, Brno. Pokud budete mít zájem, rádi za vámi přijedeme a projekt Vám blíže představíme.