POMELO

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je POMELO-logo.jpg.

Globalizace, integrace, prolínání kultur, zvyků a jazyků je celosvětově diskutované téma. Jejími důsledky jsou nejen propojování kultur, jazyků a společenských norem a vzájemné obohacování, ale i nedorozumění, exkluze, konflikty a despekt. Cílem projektu POMELO je pomoci k odbourání bariér a předsudků a vytvoření prostoru, ve kterém každý bude mít rovnocenné příležitosti. Projekt je cílen na mládež a mladé dospělé ve věku 12 – 25 let, nově příchozí cizince a organizace, které se zabývají vzděláváním, výukou jazyků a začleňováním cizích státních příslušníků do společnosti. 

A jak toho dosáhnout? “Prostřednictvím ničeho jiného, než toho, co lidi spojovalo již od počátku civilizace – hudby,” říká Simone Indovina, koordinátor projektu z italské organizace PRISM. Jak ukazuje akademická literatura, hudba má významný vliv při studiu jazyků. Výstupem projektu POMELO je soubor aktivit, díky nimž se cílové skupiny naučí, jak použít hudbu k výuce jazyka a odstranění integračních bariér zábavnou, inovativní a jednoduchou formou.

Výstupy

        1       Info-games

Hlavním výstupem je ´info-game´, která umožní studium jazyků interaktivní, zábavnou a efektivní formou prostřednictvím hudby a propojení kultur. Veškeré materiály a výstupy budou zdarma k dispozici na webových stránkách projektu POMELO a dostupné v těchto jazycích: češtině, řečtině, polštině, italštině a angličtině. 

Odkaz na info hry: https://pomelo-project.eu/games/

        2       Training pack pro sociální a mladé pracovníky

Součástí projektu je příručka včetně metodologického průvodce, která provede instruktory.


3        Training kit pro lokální mladé lidi a nově příchozí cizince   

Součástí projektu je příručka, která provede jak instruktory, tak cílovou skupinu jednotlivými kroky.

Workshopy

V rámci pilotního testování jsou v partnerských zemích pořádány workshopy, na které vřele zveme všechny organizace, které se zabývají vzděláváním, výukou jazyků a začleňováním cizinců do společnosti. V rámci České republiky pořádá PELICAN workshopy v Brně. Cílem spolupráce bude vytvoření multikulturního videomateriálu, kde se spojí melodie s texty písní odlišných kultur a vzdělávání s kreativitou a porozuměním. Následně bude vybráno několik výstupů, které budou prezentovány na mezinárodním setkání.

Web & Facebook

Veškeré výstupy, materiály a další informace k projektu naleznete na:
–      Web projektu
–      Facebooku

Partneři

–   PRISM (Itálie)
–   SPOLECZNA AKADEMIA NAUK (Polsko)
–   MUS-E Cyprus Ltd (Kypr)
–   P.M.F. RESEARCH – (Itálie)
–   RDE-EMth (Řecko)

Zaujalo Vás POMELO?

Zaujal Vás tento projekt a rádi byste ho zařadili do výuky či se o něm dozvěděli více? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi se s Vámi sejdeme a vše vysvětlíme. V rámci projektu také pořádáme workshopy a veškeré materiály poskytujeme  zájemcům zdarma. Pro více informací pište na jadrna@skolapelican.com.

Chcete zjistit, jak projekt probíhá? Podívejte se na náš první meeting, který se odehrál v Brně!

KICK-OFF MEETING