Pro maturanty

Máš před sebou maturitu z angličtiny, ale nevíš, co přesně od ní vlastně očekávat a kopírování neověřených textů k ústním okruhům už máš taky dost? Pak jsi tady správně! Jazyková škola PELICAN zpracovala okruhy k tématům ústní maturitní zkoušky. Budeme moc rádi, když si je stáhneš, využiješ a budeš díky nim u maturity úspěšný i Ty!


Ještě nevíš, co budeš dělat po úspěšném složení zkoušky? Přijď se za námi bavit a studuj jazyk se statusem studenta. U PELICANa navíc získáš ISIC a druhý jazyk zdarma! Přihlas se k pomaturitní studium angličtinyněmčiny nebo španělštiny.

Co od ústní zkoušky z angličtiny očekávat?

Ústní zkouška z angličtiny se skládá ze čtyř částí, kterými jsou: otevřené otázky, popis/porovnávání obrázků/samostatný ústní projev, maturitní téma (pro tuto část nás zajímá seznam maturitních témat), komunikační situace. Zatímco první, druhá a čtvrtá část ústní zkoušky z AJ je zaměřena na všeobecná témata (např. nakupovánípočasíprázdninycestování a další všeobecná témata), třetí část ústní zkoušky,  která trvá 5 minut, je zaměřena právě na maturitní témata.Existuje pro všechny stejný seznam maturitních témat z anglického jazyka?

Ne, seznam maturitních témat k ústní zkoušce z AJ u maturity je na každé škole jiný. Každá střední škola má totiž své specifické zaměření; např. zdravotní střední školy mají jiná témata, než např. gymnázia, obchodní akademie nebo střední odborné školy, zaměřené např. na technické obory. Představte si, že si student gymnázia vytáhl u maturity z angličtiny např. maturitní téma “Stroje a materiály v mém oboru” anebo “Komunikace s pacientem anglicky”.Kde seženu seznam mých maturitních témat pro anglický jazyk?

Seznam Vašich maturitních témat musí být ze začátku školního roku na každé střední škole zveřejněn (maximálně do 31. října – garantuje ředitel/ka školy) a Vaše paní učitelka nebo pan učitel angličtiny by Vám seznam maturitních témat měl/a vyvěsit minimálně na nástěnce ve škole. Zpravidla Vám ale seznam nakopíruje a rozdá; ve většině případů seznam maturitních témat visí i na webových stránkách školy nebo je máte k dispozici na Vašem školním e-learningu. Po seznamu maturitních témat z AJ se tedy vždy ptejte na Vaší škole Vašich učitelek a učitelů angličtiny – ti Vám musí seznam maturitních témat k ústní zkoušce z anglického jazyka poskytnout.O jaká maturitní témata se jedná?

Každá škola má seznam maturitních témat z angličtiny jiný. Zpravidla se ale jedná o témata týkající se anglicky mluvících zemí (Velká BritánieLondonUSA aj.) fakta o České republice nebo Evropské Unii (také nazývaná jako reálie) mohou se objevit všeobecná témata, jako je např. Práce, Nemoci, Média aj. (velmi často u gymnázií) a také právě odborně zaměřená témata dle oboru, který se na dané střední škole studuje (témata ze strojírenství, gastronomie, hotelnictví, lesnictví, informačních technologií atd.).


Jsi maturant a ještě nevíš, co budeš dělat po úspěšném složení zkoušky? Přijď se za námi bavit a studuj jazyk se statusem studenta. U PELICANa navíc získáš ISIC a druhý jazyk zdarma!

Právě nabíráme ke studiu ve školním roce 2021/2022! Přihlas se a využij FIRST MINUTE CENU. Přihlas se k pomaturitní studium angličtiny.