Stories4All
Developing Innovative Pedagogies and Tools to enable the Establishment and Sustenance of Communities of Educators Promoting Empathy and Social Inclusion via Digital Stories for All
Popis projektu
V říjnu 2023 byl v České republice zahájen nový evropský projekt. Jeho cílem je vyvinout soubor metod, nástrojů a dovedností pro vytváření digitálních příběhů inspirovaných různými kulturními prostředími na podporu kulturního a jazykového povědomí s cílem řešit potřebu inkluzivních vzdělávacích intervencí, které podporují empatii a tvořivost, a to prostřednictvím přístupu budování komunity při rozvíjení příslušných dovedností cílové skupiny a usnadnění jejich navrhování a realizace poutavých vzdělávacích aktivit využívajících kulturní kapitál EU.
Cílová skupina projektu
Hlavní dopad projektu je zamýšlen v oblasti základního a středního vzdělávání s ohledem na jeho primární a sekundární cílové skupiny (učitelé a studenti základních a středních škol).
Výstupy projektu
- Online průzkum mezi budoucími učiteli v partnerských zemích s cílem zjistit konkrétní potřeby, vnímání a postoje k digitálnímu vyprávění příběhů, integraci umění, STEAM a k tomu, jak tyto prvky podporují inkluzi a sociální spravedlnost. Průzkum literatury doprovázející tuto aktivitu poskytne ucelenější obraz potřeb a politik týkajících se těchto témat.
- Příručka pro učitele bude vycházet ze vzdělávacího programu a metodiky projektu Stories4all a nabídne praktické příklady tvorby scénářů pro digitální vyprávění příběhů.
- Nástroje pro digitální vyprávění příběhů umožní cílovým skupinám projektu navrhovat a realizovat vzdělávací intervence založené na digitálním vyprávění příběhů.
- Online školicí program bude vycházet z metodiky Stories4all a bude se skládat z pěti kurzů určených na podporu učitelů, kteří začleňují digitální vyprávění příběhů do své vzdělávací praxe. Kurzy lze využít jednotlivě nebo jako kompletní sadu.
- Tréninkový program pro učitele z partnerských zemí na téma Tvorba a implementace kurzů, který se bude konat v roce 2025 v Řecku.
- Komunitní platforma projektu bude vytvořena v prostředí Coursevo, které vyvinula TUC. Bude možné na ní zřizovat a spravovat různé pracovní prostory pro aktivity včetně těch, které budou využívány pro realizaci vzdělávacího programu projektu.
Partneři projektu
Johannes Gutenberg-University Mainz (Německo)
Technical University of Crete (Řecko)
The University of Warsaw (Polsko)
University of West Attica (Řecko)
Jazyková škola PELICAN (Česká republika)
Newsletter
Web & Facebook & Instagram
Instagram: www.instagram.com/stories4all_eu/
Facebook: www.facebook.com/profile.php?id=61558678527029
Chcete vědět víc?
Pokud se chcete dozvědět více, neváhejte nás kontaktovat buď e-mailem na adrese info@skolapelican.com, telefonicky na čísle +420 774 742 296 nebo osobně na adrese Lidická 9, Brno. Rádi vám projekt představíme.