Základy podnikání

Tento kurz v současné době neotevíráme.

Pro jakékoliv informace volejte Tereze Kopecké do kanceláře školy
na tel. číslo +420 774 742 296.

Akreditovaný kurz Základy podnikání je určen všem, kteří chtějí začít podnikat nebo již podnikají a rádi by si rozšířili své vědomosti v oblastech - marketing, ekonomie, právo, daně, daňová evidence, komunikace a využití počítače v praxi podnikatele.

Kurz je nicméně koncipován tak, aby byl přístupný i pro ty, jimž je svět podnikání doposud cizí, ale rádi by se nechali zasvětit. K registraci tudíž zveme také nezaměstnané osoby, absolventy středních a vysokých škol i osoby po rodičovské dovolené. Stejně jako ostatní rekvalifikační kurzy Brno jazykové školy Pelican, i tento kurz je výbornou šancí zvýšit osobní kvalifikaci.

Rozsah výuky

 • prezenční forma
 • výuka 5 dní v týdnu od 8:00 do 13:00
 • délka kurzu 4 týdny
 • celkem 120 hodin
 • účast na kurzu musí být min. 80%

Co se v kurzu dozvíte?

 • jak vypracovat podnikatelský plán
 • jak zvládnout ekonomickou a právní rovinu podnikání
 • jaké úřady je třeba navštívit pro zřízení živnostenského listu
 • jak a kde coby začínající podnikatel platit daně a zálohy na zdravotní a sociální pojištění
 • co je potřeba udělat při rozjezdu vlastní živnosti (OSVČ) nebo při založení společnosti s ručením omezeným
 • jak zvládnout základní komunikační dovednosti – prezentaci či jednání s klienty

Proč je dobré kurz absolvovat?

Kurz je zakončen závěrečnou zkouškou, která se skládá z písemného testu a ústního rozhovoru. Každý potenciální absolvent kurzu Základy podnikání Brno obdrží po úspěšném zvládnutí zkoušky dokument Osvědčení o rekvalifikaci. Toto osvědčení má celostátní platnost a je velmi cenným přínosem pro vylepšení pracovního portfolia všech absolventů.

Rekvalifikační kurz Základy podnikání je možné absolvovat zcela zdarma. Pokud vyplníte formulář Zájem o zvolenou rekvalifikaci a předložíte jej referentovi zaměstnanosti, Úřad práce ČR Vám kurz v plné výši proplatí.

Přihlášky do kurzu Základy podnikání najdete ZDE.

Kurz probíhá v prostorách naší jazykové školy Pelican, tj. na ulici Lidická 9, v centru města Brna, v dosahu MHD a blízko hlavního nádraží. V areálu školy je možno parkovat. Více informací o lektorech získáte v kanceláři školy nebo se ptejte na e-mailu kopecka@skolapelican.com

Přihláška je závazná a kurzovné se nevrací.

Na začátku všeho nebylo nic než sen a pár drobných v kapse... takto si řada lidí představuje začátky úspěšných podnikatelů. Je stále zakořeněná idylická představa, že stačí jen dobrý nápad a houževnatá píle a sen se dá přetavit v úspěšný prosperující podnik, řadu sportovních aut v garáži a vilu v Karibiku.

My ale doporučujeme nenechávat se ukonejšit pohádkami. Realita bývá složitější.  Začínající podnikatel by měl dopředu vědět, do čeho se pouští, chce-li v dnešní době nastartovat svůj business. Měl by znát základy managementu, základy účetnictví, marketingové strategie, měl by zvládat daňovou evidenci a důležité je také povědomí o významných zákonech, které se oboru podnikání dotýkají.

Jinými slovy, pokud začínáme podnikat, neměli bychom se opírat jen o svůj sen, případně o určité osobnostní kvality (jako je například pracovitost, houževnatost, odvaha a sebedůvěra). Důležitý je i teoretický základ. Ten Vám poskytne jazyková škola Pelican ve svém novém kurzu, kde se dozvíte, jak na podnikání.