Termíny

Zajímá vás něco o Cambridgeských zkouškách? Chcete vědět, jaké úrovně existují a jak se ke zkouškám přihlásit?
Pro podrobné informace se vydejte na naši stránku Cambridgeských zkoušek, nebo možná odpověď na svou otázku najdete na ČASTO KLADENÉ OTÁZKY – CAMBRIDGESKÉ ZKOUŠKY.

Přípravné kurzy ke Cambridgeským zkouškám: PŘIHLÁŠENÍ A TERMÍNY ZDE


Termíny zkoušek Cambridge

Termíny zkoušek Cambridge jsou vypsané pro všechny úrovně: KET – CPE. Každý rok jsou termíny pro jednotlivé úrovně vypsány několikrát a můžete si vybírat z počítačové nebo papírové verze zkoušek. Je potřeba si hlídat termíny pro přihlašování, úroveň a místo konání zkoušky. Samotné přihlašování pak probíhá přes online registrační formulář.


U zkoušek KET, PET, FCE jsou i varianty for Schools, které jsou určeny dětem školního věku. Hranice pro KET for Schools a PET for Schools je zhruba 15 let, pro FCE for Schools potom maximálně 18 let. Budete-li přihlašovat děti do 18 let, určitě variantu for Schools zvažte, protože je pro kandidáty vhodnější zejména co se týká výběru témat v písemných částech.

Budete-li při zkoušce žádat Speciální podmínky ke zkoušce, je nutné, o nich dát vědět předem.

Speciální podmínky dělíme obecně na dva typy:

·         administrativní – např. čas navíc (25 – 100%), počítač pro část Writing, atd. – tyto upravené podmínky jsou vhodné např. pro kandidáty s poruchami učení (dyslexie, dygrafie,…). O speciálních podmínkách tohoto typu potřebujeme vědět nejpozději v den registrací, kdy zároveň musí být doložena patřičná dokumentace. Je ale samozřejmě lepší vše řešit s předstihem.

·         upravené materiály – např. zvětšené písmo, používání kompenzačních přístrojů, nestandardní verze Listeningu (např. zastavovací CD), atd. – takto upravené podmínky jsou vhodné např. pro kandidáty se zrakovými či sluchovými obtížemi. Pokud víte, že budete mít kandidáty žádající o tento typ upravených podmínek, kontaktujte mě, prosím ihned a individuálně se domluvíme na datu doložení dokumentace.

Pro žádost o speciální podmínky je nutné doložit originál lékařské zprávy, která v den zkoušky nesmí být starší než 2 roky.


Pro jakékoliv informace o Cambridgeských zkouškách, přípravných kurzech, přihlašování ke Cambridgeských zkouškám a o cenách volejte do kanceláře školy na tel. číslo +420 725 441 935 nebo pište na matenova@skolapelican.com.