Často kladené otázky – pomaturitní studium

Zaujalo Vás naše pomaturitní studium, ale stále Vás trápí nezodpovězené otázky? Pak jste na správném místě! Na této stránce najdete odpovědi na nějčastěji kladené otázky ohledně tohoto typu kurzu.

 1. Co je to status studenta a mám na něj jako Váš student nárok?
 2. Chci se přihlásit k pomaturitnímu studiu. Co pro to mám udělat?
 3. Je možné školné hradit po splátkách?
 4. Jak probíhá výuka při uzavření škol?
 5. Chtěl/a bych se přihlásit jen na půl roku. Je to možné?
 6. Je v pomaturitních kurzech povinná docházka?
 7. Jsou učební materiály v ceně kurzu?
 8. Mohu si vybrat čas výuky?
 9. Jakým způsobem je pomaturitní studium ukončeno?
 10. Slyšel/a jsem, že k pomaturitnímu kurzu u Vás dostanu i kurz druhého jazyka zdarma. Jak to funguje?
 11. Přihlásil/a jsem se k pomaturitnímu studiu a uhradil/a školné, ale bohužel jsem zjistil/a, že nebudu moci ke studiu nastoupit. Bude mi školné vráceno?
 12. Nastoupil/a jsem k pomaturitnímu studiu, ale bohužel nejsem s výukou spokojen/a. Mám nárok na zrušení přihlášky a vrácení peněz?

1. Co je to status studenta a mám na něj jako Váš student nárok?
Status studenta Vám zajišťuje státní sociální podporu, zdravotní pojištění, úlevy na daních a další výhody. Každý student, který nastoupí do pomaturitního studia ve školní rok bezprostředně následující po maturitní zkoušce, má právo tento status využívat. Pokud jste však maturoval/a před více než rokem (např. za sebou máte už rok na vysoké škole), pak na status studenta nárok ze zákona už bohužel nemáte.

2. Chci se přihlásit k pomaturitnímu studiu. Co pro to mám udělat?
Pokud se chcete ke kurzu přihlásit, je v první řadě třeba vyplnit závaznou přihlášku a uhradit školné. Přihlášku můžete vyplnit online na našich webových stránkách nebo osobně v kanceláři školy. Školné je třeba uhradit nejpozději tři dny před zahájením kurzu a jeho výše se odvíjí od aktuálního ceníku zveřejněného na webových stránkách školy.

3. Je možné školné hradit po splátkách?
Ano, školné je možné rozdělit na dvě splátky po 15 950 Kč. První splátku je třeba uhradit nejpozději tři dny před zahájením kurzu, druhou pak do konce kalendářního roku. Pozor, při platbě na splátky není možné využít first minute slevy!

4. Jak probíhá výuka při uzavření škol?
Celá výuka pomaturitního studia je převedena do distanční podoby. Všechny třídy jsou přesunuty na portál Moodle, kam lektoři nahrávají studijní podklady, úkoly a sdílejí externí výukové materiály. Lektoři využívají e-learningové platformy jako je: QUIZLET, CLILSTORE nebo WHITEBOARD. Všichni studenti mohou využít online konzultací přes Skype. Zde najdeš podrobnější informace o distanční formě pomaturitního studia.

5. Chtěl/a bych se přihlásit jen na půl roku. Je to možné?
To bohužel možné není.
Jedná se o roční kurz, který je třeba absolvovat a uhradit celý. To znamená, že i v případě, že jste se rozhodli si školné rozdělit do dvou splátek, jste povinni zaplatit obě, a to i pokud se z jakékoholiv důvodu rozhodnete v druhém pololetí v kurzu nepokračovat.

6. Je v pomaturitních kurzech povinná docházka?
Ano, stejně jako na střední škole, i v pomaturitních kurzech je docházka povinná. Maximální povolená míra absence je 25 %. Pokud je Vaše absence v hodinách vyšší, jsme oprávněni Vás vyloučit ze studia, a to bez nároku na náhradu kurzovného.

7. Jsou učební materiály v ceně kurzu?
Nejsou. Učebnice a další potřebné materiály si studenti pořizují na vlastní náklady.

8. Mohu si vybrat čas výuky?
Ano i ne. I když Vám nabízíme možnost sdělit nám Váš preferovaný čas výuky, nejsme povinni tomuto požadavku vyhovět. I když se maximálně snažíme vyjít vstříc Vašim časovým možnostem, nikdy není možné vyhovět všem. Složení jednotlivých skupin je třeba přizpůsobit především úrovni studentů a kapacitě učeben, k osobním preferencím studentů je přihlíženo až na posledním místě. Přiřazení ke skupině s výukou v preferovaný čas je tedy nenárokové a nespokojenost s časem výuky není důvodem k vrácení kurzovného.

9. Jakým způsobem je pomaturitní studium ukončeno?
Pomaturitní studium v jazykové škole PELICAN je ukončeno státní jazykovou zkouškou základní (B2) nebo všeobecnou (C1), případně zkouškou na úrovni B1. V případě zájmu lze studenty v rámci kurzu připravit i na složení některé z Cambridgeských zkoušek. Žádná z těchto forem ukončení ovšem není povinná a není zahrnuta v ceně kurzu.

10. Slyšel/a jsem, že k pomaturitnímu kurzu u Vás dostanu i kurz druhého jazyka zdarma. Jak to funguje?
Přesně tak! Ke svému dennímu studiu cizího jazyka od nás dostanete jako dárek i kurz dalšího jazyka zdarma. Aktuální nabídku jazyků k výběru se dozvíte na začátku školního roku. Tento kurz se bude konat jednou týdně po dobu 90 minut ve večerních hodinách a můžete si na něj s sebou přivést i jednu další osobu.

11. Přihlásil/a jsem se k pomaturitnímu studiu a uhradil/a školné, ale bohužel jsem zjistil/a, že nebudu moci ke studiu nastoupit. Bude mi školné vráceno?
To záleží na tom, z jakého důvodu ke studiu nenastoupíte. Podle školního řádu máte nárok na vrácení kurzovného v plné výši pouze pokud ke studiu nenastoupíte z vážných zdravotních důvodů (po doložení potvrzení od lékaře) nebo z důvodu přijetí na vysokou školu (po doložení potvrzení o přijetí). Pokud jsou Vaše důvody jiné (např. stěhování, pracovní závazky apod.), nárok na vrácení školného nemáte.

12. Nastoupil/a jsem k pomaturitnímu studiu, ale bohužel nejsem s výukou spokojen/a. Mám nárok na zrušení přihlášky a vrácení peněz?
Bohužel, nespokojenost s výukou nejsou podle školního řádu důvodem k ukončení studia a vrácení školného. Pokud máte jakékoliv výhrady k vedení nebo času výuky, popřípadě k přístupu lektora, řešte tuto situaci prosím přímo s námi v kanceláři školy. Uděláme maximum pro to, abychom Váš problém vyřešili a Vy jste byl/a s výukou u nás spokojen/a.