Pomaturitní studium francouzštiny

V příštím školním roce bohužel nebudeme otevírat pomaturitní studium francouzštiny.
Studuj jazyky po maturitě i tak! Přihlas se do pomaturitního studia angličtiny.

Studuj jazyk se statusem studenta. U PELICANa navíc získáš kurz druhého jazyka zcela ZDARMA! Ukonči pomaturitní studium státní jazykovou zkouškou úrovně B2 nebo C1. S PELICANem si můžeš vybírat!

Máš před sebou maturitu z angličtiny, ale nevíš, co přesně od ní vlastně očekávat a kopírování neověřených textů k ústním okruhům už máš taky dost? Jazyková škola PELICAN zpracovala okruhy k tématům ústní maturitní zkoušky. Budeme moc rádi, když si je stáhneš, využiješ a budeš díky nim u maturity úspěšný i Ty!

POMATURITNÍ STUDIUM

Pomaturitní studium probíhá celý školní rok 20 vyučovacích hodin týdně / 4 vyučovací hodiny denně od pondělí do pátku vyjma prázdnin a státních svátků.

 • STATUS STUDENTA – Máš čerstvě po maturitě, ale zatím nevíš, co dál? Díky studiu v pomaturitním studium budeš i nadále využívat všech výhod studentského života. Status studenta Ti s PELICANEM zůstane!
 • KURZ DRUHÉHO JAZYKA ZDARMA PRO TEBE I BABIČKU! – Není novinkou, že od nás každý student k pomaturitnímu studia získává roční kurz druhého jazyka v ceně 8 400 Kč zdarma. Každý přihlášený student může do tohoto kurzu navíc přivést kamaráda či příbuzného, který bude mít kurz taktéž zdarma. Ve dvou se to lépe táhne! Letošní studenti mohli vybírat mezi japonštinou, španělštinou, němčinou, francouzštinou a ruštinou. Který si vybereš Ty?
 • VRÁCENÍ ČÁSTKY V PŘÍPADĚ PŘIJETÍ NA VYSOKOU ŠKOLU – Dozvíš se výsledek přijímaček na výšku až v září, ale rád bys měl nějakou jistotu? Pomaturitní studium u PELICANA je jistota! Podej si přihlášku do našeho studia a v případě, že budeš na vysokou školu přijat, vrátíme Ti uhrazenou částku v plné výši.
 • TASK BASED LEARNING – Nemusíš se bát, že by studium bylo pouze o nudném biflování teorie z učebnic. Naši lektoři využívají materiálů, které jsme vytvořili v rámci evropských projektů Erasmus+. Nově nabyté vědomosti si tak zábavnou cestou procvičíš nejen v hodinách, na školních výletech, ale také na večírcích. Nudit se s nám určitě nebudeš!

Zajímá Tě více? Čti dál.

 • E-LEARNING – V pomaturitních kurzech využíváme platformy a nástroje k online vzdělávání. Materiály nahráváme na Moodle a studenti zde mají vytvořené své třídy. Lektoři do tříd mohou nahrávat výukové materiály, zadávat úkoly a hodnotit je, nastavovat online testy a další. Pokud budeš někdy chybět, nemusíš se bát, že by si přišel o výuku!
 • STUDENTI ZE SLOVENSKAStudenti ze Slovenska mohou využívat statusu studenta i v Česku. Aby studentům zůstal status studenta, musí se do pomaturitního studia přihlásit do konce kalendářního roku po první vykonané maturitní zkoušce. Pokud Tě zajímá více, přečti si náš článek!
 • PLATBA NA SPLÁTKY – Jazyková škola PELICAN umožňuje studentům uhradit částku za pomaturitní studium na dvě splátky. V tomto případě je nutné uhradit první část do začátku školního roku, druhou pak do konce kalendářního roku.
 • SLEVY A DALŠÍ VÝHODY – Jazykovka Brno PELICAN je parťák řady cool podniků přímo v centru Brna. Nejen v naší kuchyňce si tak můžeš dát zdarma čaj či kávu. Pro každého studenta máme navíc připravené věrnostní kartičky do Galeryje9, kde si můžeš dát po škole vychlazený drink.
 • UBYTOVÁNÍ – Nejsi z Brna a děsíš se toho, kde budeš od září bydlet? Dej nám vědět! S hledáním vhodného ubytování Ti víc než rádi poradíme a dáme Ti tipy, kde ubytování hledat.

POMATURITstudium Informace ke stažení (pdf)

Jsi ze Slovenska? Přihlas se na pomaturitní studium a získej status studenta. Více info najdeš v článku na blogu. Přihlas se k pomaturitnímu kurzu a zajisti si místo v nejžádanější jazykovce v Brně!

Proč studovat pomaturitní francouzštinu v jazykové škole PELICAN?

 • Jsme škola s dlouholetou tradicí ve výuce jazyků – škola PELICAN je tu již od roku 2002.
 • Naši kvalifikovaní lektoři Tě naučí mluvit zábavně a moderně. U nás Ti ztráta motivace nehrozí a francouzštinu se skvěle naučíš!
 • Jsme v centru Brna. Do školy to tak budeš mít kousek!
 • Víme, co je dnes třeba, a proto máš u nás k dispozici zdarma síť WiFi a v kuchyňce se můžeš občerstvit. Navíc doporučujeme skočit si dolů do Galeryje9 na bezva kafe a něco dobrého, po výuce klidně na pivo a tvarůžkový chléb. 
 • Je pro nás důležité, aby každý student splnil cíl kurzu, posunul své jazykové dovednosti na vyšší úroveň a ukončil studium státní jazykovou zkouškou B2 nebo C1 nebo Osvědčením o jazykové znalosti na úrovni B1.

Francouzština

Francouzština je jazyk oplývající podmanivým kouzlem, krásnou zvukomalebnou stránkou, celou řadou gramatických kuriozit… a také je to jazyk, jímž hovoří sto třicet milionů mluvčích na této planetě, díky čemuž francouzština uzavírá první desítku nejrozšířenějších jazyků.

Francouzský jazyk se zhusta vyučuje na českých středních školách, na většině míst ale jen „jedou po povrchu“ – během čtyřletého studia, kdy se francouzština objevuje v rozvrhu jen dvakrát, třikrát týdně, se žáci naučí skutečně jen základy jazyka. Těm, kteří si chtějí skutečně tento jazyk osvojit, naučit se v něm plynule konverzovat a domluvit se s rodilými mluvčími, doporučujeme jednoleté pomaturitní studium francouzštiny u Pelicana.

Pomaturitní studium francouzštiny trvá deset měsíců. Pelican klade důraz na vtažení studentů do výuky. Lektoři pracují v malých skupinách s maximálně 15 studenty – tak, aby byl umožněn individuální přístup ke každému jednotlivci. Jazyková škola Pelican sází na moderní metody výuky – spolupracuje totiž již léta se zahraničními institucemi na vývoji inovativních metod výuky. Ty pak sama využívá ve své každodenní práci. Výsledkem je velmi interaktivní a zábavná výuka, kde studenti nejsou k ničemu nuceni, přesto ale se ale sami začnou ochotně a s nadšením aktivně zapojovat do výukového procesu a spoluutvářet příjemnou a produktivní atmosféru v kurzu.