Pomaturitní studium francouzštiny

Ve školním roce 2021/2022 bohužel nebudeme otevírat pomaturitní studium francouzštiny. Studuj jazyky po maturitě i tak! Přihlas se do pomaturitního studia angličtiny, němčiny nebo španělštiny a studuj francouzštinu jako druhý jazyk zdarma!

Pro jakékoliv informace volejte Magdě do kanceláře školy
na tel. číslo +420 725 441 935.

Se statusem studenta i v roce 2020/2021. Využij ISIC karty a druhého jazyka zdarma!

Máš před sebou maturitu z angličtiny, ale nevíš, co přesně od ní vlastně očekávat a kopírování neověřených textů k ústním okruhům už máš taky dost? Jazyková škola PELICAN zpracovala okruhy k tématům ústní maturitní zkoušky. Budeme moc rádi, když si je stáhneš, využiješ a budeš díky nim u maturity úspěšný i Ty!

Jsi ze Slovenska? Přihlas se na pomaturitní studium a získej status studenta. Více info najdeš v článku na blogu.

POMATURITNÍ STUDIUM – Informace ke stažení (pfd)

POMATURITNÍ STUDIUM

 • STATUS STUDENTA -Máš za sebou maturitu, ale zatím nevíš, co dál? Díky studiu v pomaturitním studium budeš i nadále využívat všech výhod studentského života. Status studenta Ti s PELICANEM zůstane!
 • ISIC ZDARMA – Právě ISIC Ti zajistí, že budeš moc stovky jedinečných výhod využívat. Jazyková škola Brno PELICAN Ti ji hned v září zajistí zcela zdarma!
 • STUDENTI ZE SLOVENSKAStudenti ze Slovenska mohou využívat stejného statusu studenta i v Česku. Aby studentům zůstal status studenta, musí se do pomaturitního studia přihlásit do konce kalendářního roku po první vykonané maturitní zkoušce. Pokud Tě zajímá více, přečti si náš článek!
 • KURZ DRUHÉHO JAZYKA ZDARMA PRO TEBE I BABIČKU! – Není novinkou, že k pomaturitnímu studiu od nás každý student získává, mimo hlavní jazyk zvolený v pomaturitním kurzuroční kurz druhého jazyka v ceně 8 400 Kč zdarma. Od nového školního roku 2019/2020 s sebou navíc každý přihlášený student může do tohoto kurzu přivést taky kamaráda či příbuzného, který kurz bude mít taktéž zdarma. Ve dvou se to lépe táhne! Letošní studenti mohli vybírat mezi angličtinou, španělštinou, němčinou, francouzštinou a němčinou. Který si vybereš Ty?
 • PLATBA NA SPLÁTKY – Jazyková škola PELICAN umožňuje studentům uhradit částku za pomaturitní studium na dvě splátky. V tomto případě je nutné uhradit první část do začátku školního roku, druhou pak do konce roku 2020.
 • VRÁCENÍ ČÁSTKY V PŘÍPADĚ PŘIJETÍ NA VYSOKOU ŠKOLU – Dozvíš se výsledek přijímaček na výšku až v září, ale rád bys měl nějakou jistotu? Pomaturitní studium u PELICANA je jistota! Podej si přihlášku do našeho studia a v případě, že budeš na vysokou školu v září přijat, vrátíme Ti uhrazenou částku v plné výši.
 • GARANCE SLOŽENÍ ZKOUŠKY  – Pomaturitní kurz PELICAN ti zaručí pečlivou přípravu na zkoušku dle výběru. Státní jazykovou zkoušku nebo vybranou Cambridgeskou zkoušku FCE nebo CAE pak zvládneš s úsměvem na rtech!
 • SLEVY A DALŠÍ VÝHODY – Jazykovka Brno PELICAN je parťák řady cool podniků přímo v centru Brna. Nejen v naší kuchyňce si tak můžeš dát zdarma čaj či kávu. Pro každého studenta máme navíc připravené věrnostní kartičky do Papaya Fresh Baru, kde si můžeš dát před pomaturitním kurzem čerstvou kávu, do Galeryje9, kde si můžeš dát po škole vychlazený drink, nebo do Funky Donuts, protože kdo by nechtěl zdarma ochutnat ty nejlepší donuty! No, a až Ti bude díky těmto výhodám malé tričko, můžeš využít taky našeho parťáctví s Wolfgangem a jít si tam se slevou koupit nové.
 • UBYTOVÁNÍ – Nejsi z Brna a děsíš se toho, kde budeš od září bydlet? Dej nám vědět! S hledáním vhodného ubytování Ti víc než rádi poradíme a dáme Ti tipy, kde ubytování hledat.
 • STUDIUM I V ODPOLEDNÍCH HODINÁCH – Máš dopoledne brigádu? Škola PELICANvychází vstříc taky pracujícím a nabízí odpolední skupiny pomaturitních kurzů!
 • POMOC S HLEDÁNÍM BRIGÁDY – Rád bys našel k pomaturitnímu kurzu nějakou fajn brigádu na celý školní rok? Škola PELICAN spolupracuje s řadou personálních agentur. Pomůžeme Ti najít vhodnou brigádu právě pro Tebe!

Proč studovat pomaturitní francouzštinu v jazykové škole PELICAN?

 • Jsme škola s dlouholetou tradicí ve výuce jazyků – škola PELICAN je tu již od roku 2002.
 • Naši kvalifikovaní lektoři Tě naučí mluvit zábavně a moderně. U nás Ti ztráta motivace nehrozí a francouzštinu se skvěle naučíš!
 • Jsme v centru Brna. Do školy to tak budeš mít kousek!
 • Víme, že v centru se špatně parkuje, u nás tak můžeš nechat auto přímo ve dvoře.
 • Víme, co je dnes třeba, a proto máš u nás k dispozici zdarma síť WiFi a v kuchyňce se můžeš občerstvit. Navíc doporučujeme skočit si dolů do Galeryje9 na bezva kafe a něco dobrého, po výuce klidně na pivo a tvarůžkový chléb. 
 • Je pro nás důležité, aby každý student splnil cíl kurzu, posunul své jazykové dovednosti na vyšší úroveň a ukončil studium státní jazykovou zkouškou B2 nebo C1 nebo Osvědčením o jazykové znalosti na úrovni B1.

Francouzština

Francouzština je jazyk oplývající podmanivým kouzlem, krásnou zvukomalebnou stránkou, celou řadou gramatických kuriozit… a také je to jazyk, jímž hovoří sto třicet milionů mluvčích na této planetě, díky čemuž francouzština uzavírá první desítku nejrozšířenějších jazyků.

Francouzský jazyk se zhusta vyučuje na českých středních školách, na většině míst ale jen „jedou po povrchu“ – během čtyřletého studia, kdy se francouzština objevuje v rozvrhu jen dvakrát, třikrát týdně, se žáci naučí skutečně jen základy jazyka. Těm, kteří si chtějí skutečně tento jazyk osvojit, naučit se v něm plynule konverzovat a domluvit se s rodilými mluvčími, doporučujeme jednoleté pomaturitní studium francouzštiny u Pelicana.

Pomaturitní studium francouzštiny trvá deset měsíců. Pelican klade důraz na vtažení studentů do výuky. Lektoři pracují v malých skupinách s maximálně 15 studenty – tak, aby byl umožněn individuální přístup ke každému jednotlivci. Jazyková škola Pelican sází na moderní metody výuky – spolupracuje totiž již léta se zahraničními institucemi na vývoji inovativních metod výuky. Ty pak sama využívá ve své každodenní práci. Výsledkem je velmi interaktivní a zábavná výuka, kde studenti nejsou k ničemu nuceni, přesto ale se ale sami začnou ochotně a s nadšením aktivně zapojovat do výukového procesu a spoluutvářet příjemnou a produktivní atmosféru v kurzu.