Kurzy arabštiny Brno

Pro jakékoliv informace volejte do kanceláře školy
na tel. číslo +420 774 742 296.

Výuka arabštiny Brno

 

Arabština ve světě

Arabština je rozšířena v 35 zemích světa a v 25 je jazykem úředním. Má 250 milionů mluvčích a jako liturgický jazyk, tzn. jazyk používaný v náboženském prostředí, je využívána více, než jednou miliardou obyvatelstva planety.

 

Arabština úředním jazykem

Země, ve kterých je arabština úředním jazykem: Alžírsko, Bahrajn, Čad, Džibutsko, Egypt, Eritrea, Izrael, Irák, Jemen, Jordánsko, Katar, Komory, Kuvajt, Libanon, Libye, Maroko, Mauretánie, Omán, Palestina, Saúdská Arábie, Somálsko, Spojené arabské emiráty, Súdán, Sýrie, Západní Sahara a Tunisko.

Historie arabského jazyka

Nejstarší arabské nápisy pocházejí ze 4. Století našeho letopočtu. Korán, ve kterém je klasická arabština nejlépe zachycená, vznikl ve století sedmém.

Zajímavostí je, že díky arabským překladům antických stěžejních literárních děl, tyto díla přežila evropský středověk a můžeme do nich nahlédnout i dnes.

 

Arabština a obchodní činnosti

Podnikáte a zajímáte se o arabské země? I přesto, že většina obchodních schůzek probíhá v angličtině, je ve vašem zájmu umět alespoň základy arabštiny, tak budete vždy o krok napřed, než vaši konkurenti.

 

Učte se arabštinu s PELICANEM. Lekce arabštiny Brno ve škole PELICAN za skvělé ceny.

S našimi kurzy arabštiny v Brně se ve světě obchodu neztratíte.

Arabské písmo

Arabské písmo nerozlišuje tiskací a psací formu, nemá velká ani malá písmena a píše se zprava doleva. Není tudíž našemu evropskému písmu ani trochu podobné. Nicméně není náročné naučit se ho a posunout tak své znalosti zase o kus dopředu.

 

Arabština má pouze dva časy a tři pády a je to jazyk flexivní, tzn. tvoří slova ohýbáním pomocí předpon, přípon nebo ohybu uprostřed slova.

Naučte se arabsky s jazykovou školou Pelican

Poznejte arabskou kulturu, historii, smýšlení díky naší výuce.

Kurzy arabštiny Brno.

Více informací získáte na telefonním čísle

+420 774 742 296

nebo v naší kanceláři na adrese Lidická 9, Brno.