Kurzy čínštiny Brno

Pro jakékoliv informace volejte do kanceláře školy
na tel. číslo +420 774 742 296.

VÝUKA ČÍNŠTINY BRNO

Proč se učit čínsky?

Čínštinou mluví zhruba jedna pětina světové populace.

Je úředním jazykem v Čínské lidové republice, na Taiwanu a v Singapuru, používají ji čínské přistěhovalecké komunity v zámoří, jako komunikační jazyk slouží také v jihovýchodní Asii a je jedním ze šesti oficiálních jazyků OSN.

Není proto divu, že si většina Číňanů vystačí s mateřským jazykem a cizí jazyky často neovládá.

Chceme-li tedy proniknout do tajů čínské kultury, cestovat nebo navázat obchodní kontakty, studium čínského jazyka je nezbytností.

Číňané jsou totiž vždy mile překvapeni a potěšeni, když se cizinec snaží dorozumět jejich jazykem. A právě v tom vám pomohou kurzy čínštiny v Brně.

Čínština je těžká? Nesmysl!

Čínská gramatika je v mnohém jednodušší než gramatika evropských jazyků - žádné skloňování ani časování. To by šlo, ne?

Co se týče výslovnosti,

Číňané pracují s tóny, my zase s intonací, vždyť ono je to docela podobné.

Naučit se mluvit čínsky tedy není nic těžkého.

A čínské znaky? Ty snad neznalému oku mohou připomínat rozsypaný čaj, ale nebojte, chce to jen trochu cviku a ty základní budete mít v malíčku. Naučit se čínsky může úplně každý.

Čína

Čínská lidová republika se rozkládá na území o velikosti Evropy a s téměř 1, 4 miliardami obyvatel je nejlidnatější zemí planety.

Název země znamená v doslovném překladu „Říše středu“, neboť Čína se dlouhou dobu považovala za centrum civilizovaného světa.

Čínské divy světa

Monumentální Velkou čínskou zeď a Terakotovou armádu zná téměř každý.

Obě památky jsou zapsány na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Velká čínská zeď na hřebenech kopců severní Číny je systémem obranných zdí na a jejím úkolem bylo znesnadnit barbarským kmenům podnikání loupeživých výprav do úrodných oblastí vnitřní Číny.

Terakotová armáda je unikátní soubor více než 8 000 hliněných soch v podobě válečníků, kteří měli ochránit místo posledního odpočinku Prvního čínského císaře.

Panda velká

Roztomilá černobílá panda je národním zvířetem Číny. Jejím původním domovem jsou bambusové lesy v čínské jihozápadní provincii Sichuan.

Kde pandy navštívit mimo Čínu? Čínská vláda zapůjčuje pandy zoologickým zahradám po celém světě, vyrazte proto třeba do Vídně.

Jste skutečnými milovníky pand? Pak máte možnost odjet do čínské přírodní rezervace Wolong, stát se dobrovolnými ošetřovateli a pomáhat v záchraně tohoto ohroženého druhu.

Lekce čínštiny Brno

Neváhejte, kurzy čínštiny jsou vám k dispozici ve škole PELICAN. PELICAN v Brně, kde vás čínsky naučí.