Skype výuka – revoluce v oblasti jazykového vzdělávání? Ano!

Mnoho z nás to moc dobře zná. Docházení do jazykových kurzů je noční můrou a i pro ty, kteří o jazykové vzdělání opravdu hodně stojí, to může být opravdovým oříškem. Přestože víme, že jazykové kurzy potřebujeme jako sůl, ne a ne si na něj najít v dnešní hektické době čas. Náročný rozvrh na univerzitě, péče o rodinu a vyčerpání z práce. Kdo by měl pomyšlení a dojíždění do jazykové školy, které je, zejména pro ty bydlící v odlehlých končinách, mnohdy až příliš komplikované a zdlouhavé? Situace pak dopadá tak, že naši snahu o jazykové vzdělávání dopředu vzdáme a vidinu sami sebe při objednávání si zmrzliny ve španělštině na příští dovolené zcela zapudíme.

Ať už je to jen naše pouhá výmluva (anebo ne!) máme revoluční (a pro všechny výmluváře spíše smutnou) zprávu. Jelikož moderní technologie dobývají svět, našli jsme i my moderní možnost, jak učit jazyky – a to za efektivního využití času jak studenta, tak lektora – a ušetření jak prostorů učeben, tak času na dojíždění do kurzu a zpět.


Skype výuka – metoda výuky pro studenty, kteří jdou s dobou

Co že je to tím tajemným revolučním řešením? Jak již název článku napovídá, je to výuka prostřednictvím online platformy Skype. Spousta z nás tento program ve svém počítači či tabletu kvůli bezplatným zahraničním hovorům s rodinnými příslušníky už má, a kdo ne, není nic jednoduššího, než si Skype taky do svého počítače stáhnout. Sluchátka, mikrofon – a můžeme začít. Byla by totiž velká škoda moderních technologií, které se nám ve všech oblastech snaží ulehčit život, nevyužít!

Jaké jsou tedy výhody výuky / studia jazyka přes Skype?

1. Čas výuky, který vyhovuje všem

Při Skype výuce si student domlouvá čas lekcí, který mu nejvíce vyhovuje. To s sebou pak přináší výhody pro obě strany! V naší Jazykovce PELICAN samozřejmě učíme přes den, mnoho lektorů pak preferuje i kurzy večerní. Taky zkušenosti studentů nám pak říkají, že si čas na své jazykové vzdělávání mají možnost udělat až po přečtení večerních pohádek dětem.

2. Učíme se jazyk z domácího pohodlí

Pohodlí při výuce nade vše, to zcela jistě platí pro lekce prostřednictvím platformy Skype. Dopravní zácpy a pozdní příjezdy do kurzu jsou tytam! O svou lekci taky nepřijdete ani když budete na nějakou dobu třeba v zahraničí, případně jestli si na kurz děláte prostor o polední pauze v práci. Stačí nastartovat počítač, uvařit si svoji oblíbenou kávu, pohodlně se usídlit na gauči a jazyková výuka může začít!

3. Technicky nenáročné, za dobrou cenu

Skype je komunikačním nástrojem, který je volně k dispozici ke stažení zcela zdarma. Studenty, kteří mají o Skype výuku zájem, tak nečekají žádné počáteční výdaje. Je potřeba pouze počítač a internetové připojení. Další položkou, za kterou studenti ušetří nemalý peníz, jsou výdaje spojené s dojížděním do jazykového kurzu. Jazykové školy mnohdy poskytují Skype výuku levnější proti klasickým jazykovým kurzům taky z toho důvodu, že ušetří za prostory učeben.

4. Lekce individuální i skupinové

Valná většina naší Skype výuky jsou lekce individuální, tedy výuka 1:1 nebo taky one to one, jak ji s oblibou nazýváme. Co to znamená? Že po celou dobu lekce je připojen pouze student a lektor, který má tak prostor věnovat se pouze potřebám konkrétního studenta, přizpůsobit mu běh i tempo lekce, dle jeho aktuálních potřeb. Ať už se jedná o přípravu na státní jazykovou zkoušku, nebo třeba na dovolenou v Římě příští rok!Jak výuka přes Skype může probíhat?

Že si to pořád nějak neumíte představit? Pro příklad přikládáme náhled do jedné z našich lekcí angličtiny přes Skype – a ptáme se našeho lektora. Jak taková výuky přes Skype probíhá?

A. Učební materiály a přípravu pro danou lekci zasílá lektor zpravidla studentům ještě před začátkem hodiny, aby měl student čas a příležitost si je projít dopředu a připravit se na to, co se bude v lekci dít.

B. V domluvený čas dochází ke spojení přes Skype – díky předchozímu zaslání materiálů je student již připraven, materiály má otevřené a výuka tak může bezprostředně začít.

C. Pak už se děje to, co by se dělo v klasické lekci. Dochází k systematickému procvičení všech dovedností – poslechu, mluvení, čtení i psaní – to vše je vedeno lektorem. Ten má příležitost věnovat se individuálním potřebám studenta – pokud např. potřebuje přípravu na určitou zkoušku, věnujeme se samozřejmě tomu. Pokud si student chce procvičit konverzace, věnujeme se zejména mluvení.

D. Ani při Skype výuce studenty domácí úkol nemine. Mohou být zadány ústně nebo zaslány přes Skype/email – kontrola úkolu pak může probíhat společně v následující  lekci, případně je student vyzván k zaslání splněného úkolu předem. Lektor má tak příležitost podívat se na splnění úkolu ještě před další hodinou, společně už se pak věnují pouze případným nedostatkům.Jak již bylo řečeno na začátku, taky naše Jazyková škola PELICAN Skype výuku nabízí, a co víc, tyto kurzy jsou zkrátka v kurzu, víc a víc oblíbené. Nejeden student už našel zalíbení ve všech výhodách, které tato metoda jazykového vzdělávání nabízí. Všichni lektoři v naší škole jsou na tuto metodu řádně proškoleni. Při výuce pak využívají online i PDF materiálů, poslechových cvičení, se studenty skládají testy a cvičí nejen konverzaci v cizím jazyce a slovní zásobu, ale taky dovednosti čtení a psaní.

Jestliže zaujala metoda výuky prostřednictvím Skype taky Tebe, neváhej se na nás obrátit! Moc rádi Ti sdělíme veškeré informace, které Tě budou zajímat a představíme Ti nabídku Skype kurzů. Bude pak už jen na Tobě, jestli s kurzem začneš příští týden nebo třeba hned zítra.

Tak už konec výmluvám – s PELICANEM a Skype výukou!

Tvůj PELICAN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>