Maturita: Vypracované otázky z angličtiny

Máš před maturitní zkouškou z angličtiny, ale nevíš, co přesně od ní očekávat a biflování se z neověřených zdrojů k ústní části už Tě taky nebaví? Pak Tě potěší zpráva, že jsme za pomoci našich zkušených lektorů angličtiny zodpovědně vypracovali maturitní otázky z angličtiny za Tebe. Předtím, než si je projdeš, stáhneš a začneš používat, si můžeš v dnešním článku přečíst, co od státní maturity z angličtiny obecně očekávat. A kdoví, třeba se s Tebou po úspěšném složení zkoušky potkáme v jednom z našich pomaturitních kurzů. A teď už pojďme na to!Bez včasné přípravy to nepůjde

Dle průzkumů z posledních let bojuje u maturity nejvíce studentů s českým a anglickým jazykem. Státní podoba zkoušky není žádný med a každý maturant (snad) ví, že to bez přípravy zkrátka nepůjde. Nejlepší rada na začátek proto zní – začít s přípravou včas, ideální je vymezit si čas na přípravu ke všem 3 částem – didaktickému testu, písemné / slohové části a části ústní. Právě k ústní části se Ti námi zpracovaná maturitní témata z angličtiny budou hodit. Ale to už zase předbíháme!

Didaktický test

U státní maturity z angličtiny Tě první bude čekat didaktický test, rozdělený do dvou částí – poslechového testu a testu čtení s porozuměním.

Poslechová část trvá 35 minut, potkají Tě tady 4 typy cvičení: výběr správného obrázku, výběr pravdivého či nepravdivého tvrzení, doplnění informací do textu a výběr správných odpovědí. Test čtení s porozuměním trvá 60 minut. Opět se zde potkáš s různými druhy cvičení, velmi podobná těm z poslechové části, nicméně, tato cvičení jsou více zaměřená na gramatiku.

Na didaktický test je kladen velký důraz, je třeba úspěšně splnit všechny části. Body za jednotlivé části se pak sčítají, dolní hranice úspěšnosti je 44 %.Písemná / slohová práce

Po didaktickém testu následuje písemná práce, na kterou je vymezeno 60 minut. Je složena taktéž ze dvou částí – a pozor, je u nich opravdu třeba držet se zadání. Čtěte proto pozorně!

V první části Tě bude čekat napsat „text“ o počtu 120–150 slov. Mezi nejčastější zadání v této části patří napsat e-mail, článek, dopis, charakteristiku či vypravování na zadané téma. Druhá část písemné práce se pohybuje v rozmezí 60–70 slov, nejčastěji se zde studenti setkávají e e-mailem či jinými různými druhy sdělení.Ústní část zkoušky

A je to tady! Završení celé zkoušky, ústní část. Pro mnohé studenty noční můra a nejobávanější část celé maturity. Nutno podotknout, že se skutečně není čeho bát! Pokud se na ústní část dobře připravíš, zvládneš ji levou zadní.

Ústní část se taktéž skládá z několika částí – krátké představení, otevřené otázky, popis a porovnání obrázku, maturitní otázka a následný rozhovor. Když to takhle vyčteme, zní to opravdu strašidelně, nutno však podotknout, že celá ústní část trvá pouze 15 minut. Na přípravu má přitom každý student minut 20, k dispozici je slovník. A to je slušná šance se připravit a zkoušející komisi vytřít zrak!

Vypracované otázky z angličtiny

A právě tady přichází na řadu PELICAN. Z našich zkušeností studenti před maturitou hledají vypracované otázky z angličtiny převážně  na internetu. Často pak čerpají ze zdrojů, které nejsou ověřené, nejsou dostatečně zpracované, nedávají smysl či dokonce nejsou gramaticky ani obsahově správně. Jazyková škola PELICAN s pomaturitními studenty pracuje ve svých pomaturitních kurzech od svého založení.Komu jinému tak pomoct, než právě maturantům? Pro všechny, které maturita čeká, jsme vypracovali maturitní otázky z angličtiny, které můžeš najít volně ke stažení na našich stránkách. Budeme moc rádi za zpětnou vazbu na vypracované otázky!

U maturit přejeme všem hodně štěstí, a kdoví, třeba v září v jednom z našich pomaturitních kurzů na viděnou!

PELICAN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>