FAQ

 1. Mám zájem o roční kurz češtiny, jak se můžu přihlásit?
 2. Kolik stojí kurz? Je uvedená cena konečná? Co všechno je zahrnuto v ceně?
 3. Jak probíhá platba?
 4. Jaká je pravděpodobnost, že získám vízum? Vrátíte mi peníze v případě, že ho nedostanu?
 5. Jaký je harmonogram školního roku?
 6. Jak probíhá výuka?
 7. Jaké jsou podmínky pro otevření kurzu?
 8. Je možný pozdější nástup, například když bude vyřizování víza trvat déle?
 9. Poskytuje Vaše škola pomoc či podporu při vyřizování víza?
 10. Je reálné se za rok naučit českému jazyku na potřebné úrovni?
 11. Můžu pracovat v průběhu studia?
 12. Pořádáte také mimoškolní aktivity/výlety/ apod.?
 13. Jaké používáte materiály?
 14. V případě, že se chci hlásit na VŠ po ukončení vašeho kurzu, budu muset podstupovat nostrifikační zkoušky?

Mám zájem o roční kurz češtiny, jak se můžu přihlásit?

Pro přihlášení do češtiny pro cizince si stáhněte závaznou přihlášku. Tu je potřeba vyplnit, podepsat a společně se scanem pasu, fotkou pasového formátu a souhlasem se zpracováním osobních údajů nahrát zde. Do formuláře doplňte všechny položky. Tím bude vyřízena veškerá dokumentace, kterou od Vás budeme potřebovat pro přihlášení do češtiny pro cizince. Veškeré dokumenty naleznete zde.

Kolik stojí kurz češtiny pro cizince? Je uvedená cena konečná? Co všechno je zahrnuto v ceně češtiny pro cizince?

Cena kurzu je 45 000 CZK. Tato cena je konečná. Cena obsahuje rovněž jeden jazykový kurz (90 min/ týdně). Můžete si vybrat španělštinu, angličtinu, němčinu, ruštinu či francouzštinu. Veškeré kurzy jsou určeny pro začátečníky. V rámci kurzu češtiny pro cizince od nás obdržíte zdarma ISIC, díky kterému získáte řadu studentských slev. Cena češtiny pro cizince nezahrnuje ubytování a vyřízení vízového procesu. Nicméně na stránkách jazykové školy PELICAN naleznete podrobný návod týkající se vízového procesu.

Jak probíhá platba kurzu češtiny pro cizince?

Částku 45 000CZK zašlete na číslo účtu 115-2196290247/0100, popřípadě můžete zaplatit u nás v kanceláři. Platbu češtiny pro cizince je možné rozdělit na dvě části. Po obdržení první splátky (či celé částky) Vám vystavíme potvrzení o studiu, na jehož základě žádáte o vízum za účelem “ostatní”. Termín platby není stanoven, nicméně je důležité myslet na to, že vyřizování víza pro jazykový kurz češtiny trvá většinou 3 měsíce. Druhá splátky za kurz češtiny pro cizince musí být zaplacena do konce listopadu.

Jaká je pravděpodobnost, že získám vízum? Vrátíte mi peníze v případě, že ho nedostanu?

Nemusíte se obávat. 90% žádajících vízum obdrží. Kdyby se stalo, že ho nezískáte, vrátíme Vám celou částku uhrazenou za češtinu pro cizince.

Jaký je harmonogram školního roku češtiny pro cizince?

Začátek výuky a hodinová dotace záleží na typu kurzu, který si zvolíte. Standardní výuka začíná v září či říjnu. Výuka probíhá 2 semestry, které jsou odděleny jarními prázdninami. Školní rok končí na přelomu května/ června. Hodinová dotace je pro standardní kurz češtiny pro cizince 560 školních hodin.

Jak probíhá výuka češtiny pro cizince?

Výuka češtiny pro cizince probíhá každý všední den po celý školní rok. V průběhu školního roku je několik státních svátků a ředitelských voln. Na začátku budete rozděleni do skupin a budou Vám přiděleni lektoři češtiny, kteří Vám zůstanou po celou délku studia češtiny.

Výuka je vedena zejména v češtině, popřípadě doplněna vysvětlením v angličtině a ruštině.

V rámci studia je možné složit státní jazykovou zkoušku, ta však není zahrnuta v ceně kurzu a její složení je dobrovolné. Na základě vašich znalostí obdržíte certifikát příslušné úrovně. Jazykovou zkoušku na úrovni B1 můžete skládat opakovaně. Získaný certifikát lze použít k přihlášce na vysokou školu. Úroveň pro studium na VŠ v češtiněse liší dle univerzity, nicméně obvykle je pro přijetí požadovaná úroveň B2. Cena zkoušky se liší dle její úrovně: B1 1500CZK; B2 3500CZK; C1 4200CZK

Jaké jsou podmínky pro otevření kurzu češtiny pro cizince?

Pro otevření třídy češtiny pro cizince je stanoven minimální počet studentů 10. V případě, že nebude dostatečný počet osob, přiřadíme Vás do skupiny studentů, kteří s námi spolupracují prostřednictvím agentury.

Je možný pozdější nástup do kurzu češtiny pro cizince , například když bude vyřizování víza trvat déle?

Ano, pozdější nástup do kurzu češtiny pro cizince je možný.  

Poskytuje Vaše škola pomoc či podporu při vyřizování víza?

Ano. Pro naše studenty jsme si připravili řadu podpůrných materiálů, které jim usnadní celý vízový proces.

Je reálné se za rok naučit českému jazyku na potřebné úrovni?

Ano, je to možné. Mnoho studentů se již zvládlo naučit češtinu a následně pokračovat na české vysoké škole. Samozřejmě to záleží na Vaší aktivitě a přístupu. Pokud však budete následovat pokyny lektora a vyvinete dostatečné úsilí, bezpochyby získáte v kurzu češtiny pro cizince žádanou úroveň.

Můžu pracovat v průběhu studia?

Ano, ve volném čase je to možné.

Pořádáte v rámci češtiny pro cizince také mimoškolní aktivity/výlety/ apod.?

Ano, pořádáme. V rámci naší školy se můžete zúčastnit různých večírků, filmových večerů, enviromentální projektů apod. Naši studenti často společně podnikají různé aktivity – lasergame, pivo i výlety do zahraničí (trhy ve Vídni) apod. Ty si však hradí studenti na vlastní náklady. Pokud se chcete podívat, jak tráví svůj studentský život, podívejte se na náš instagram či facebook.

Jaké používáte materiály v češtině pro cizince ?

Studenti obdrží na začátku studia češtiny pro cizince příslušné učebnice češtiny. V průběhu roku jsou využívány jak učebnice, materiály připravené lektorem, tak elektronické pomůcky jako jsou například dataprojektory.

V případě, že se chci hlásit na VŠ po ukončení češtiny pro cizince, budu muset podstupovat nostrifikační zkoušky?

Ano. Dle zákona je nezbytné splňovat nejen příslušnou jazykovou úroveň češtiny, ale zároveň podstoupit nostrifikační zkoušky.

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám! Rádi Vám poradíme 🙂