Post-Secondary French Course

Pro jakékoliv informace volejte Patricii do kanceláře školy
na tel. číslo +420 725 441 935.

POMATURITNÍ STUDIUM 2018/19

Studuj po maturitě cizí jazyky s PELICANem v pomaturitním kurzu 2018/19!

angličtina I němčina I španělština I ruština I francouzština

Status studenta, ISIC a kurz druhého jazyka zdarma jen za 20 400 Kč! 

POMATURITNÍ STUDIUM 2018/19 

 

 • STATUS STUDENTA - Máš svoji maturitu už za sebou, ale pořád si nejsi jistý tím, co budeš dělat dál? Díky pomaturitnímu studiu u PELICANA můžeš i nadále užívat všechny výhody studentského života. O status studenta s PELICANEM nepřijdeš!
 • ISIC ZDARMA - Právě ISIC karta zaručuje, že budeš stovky jedinečných studentských výhod moct i nadále využívat. Hned na začátku školního roku 2018/19 Ti ji Jazyková škola Brno zařídí zcela zdarma!
 • KURZ DALŠÍHO JAZYKA ZDARMA PRO TEBE I DĚDEČKA! - Určitě není novinka, že k pomaturitnímu studiu získává od školy PELICAN, mimo hlavní jazyk zvolený v pomaturitním kurzu, každý student roční jazykový kurz druhého jazyka v hodnotě 8 400 Kč úplně zdarma. Novinkou však je, že od září následujícího školního roku s sebou každý student pomaturitního studia PELICAN může do kurzu zdarma dovést taky kamaráda nebo příbuzného, který bude kurz studovat taktéž zcela zdarma. Inu, PELICAN ví, že ve dvou se to lépe táhne! Lonští studenti vybírali mezi španělštinou, angličtinou, němčinou, francouzštinou a ruštinou. A do kterého dalšího jazyka se pustíš Ty? 🙂
 • PLATBA NA DVĚ SPLÁTKY - Jazyková škola PELICAN umožní svým studentům zaplatit školné za pomaturitní studium na dvě splátky. V případě zájmu o platbu na splátky je potřeba zaplatit první splátku do září 2018, druhou část pak do začátku ledna 2019.
 • VRÁCENÍ PLATBY V PŘÍPADĚ PŘIJETÍ NA VÝŠKU - Budeš znát výsledek přijímací zkoušky na vysokou školu až na konci prázdnin, ale měl bys raději nějakou jistotu? Pomaturitní studium s PELICANEM je jistota! Neboj se dát si přihlášku k našemu pomaturitnímu studiu, a v případě, že budeš na výšku přijatý, vrátíme Ti již zaplacenou částku v její plné výši.
 • GARANCE SLOŽENÍ ZKOUŠKY 2018/19 - 99 %, to je procentuální vyjádření úspěšnosti našich studentů u letošních jazykových zkoušek. Pomaturitní studium v naší škole Ti zaručuje podrobnou a pečlivou přípravuStátní jazykovou zkoušku,  případně zvolenou Cambridgeskou zkoušku FCE nebo CAE pak hravě a bez potíží zvládneš!
 • SLEVY A DALŠÍ VÝHODY - Naše Jazyková škola Brno je parťák řady skvělých podniků. Nejen u nás v kuchyňce si tak můžeš zdarma připravit hořký kofeinový nápoj. Pro všechny naše studenty jsou navíc připravené věrnostní poukazy do Papaya Fresh Baru, kde si můžeš dát před pomaturitním kurzem hořkou kávu, do Galeryje9, kde si naopak po škole můžeš dát skvělý vychlazený drink, nebo do Funky Donuts, protože kdo by váhal s ochutnávkou těch nejlepších donutů! A že Ti s našimi výhodami brzo bude malé tričko?  Pak můžeš využít našeho "kámošství" s Wolfgangem a jít si tam s nezanedbatelnou slevou koupit tríčo nové!
 • UBYTOVÁNÍ - A že nejsi z Brna a děsí Tě hlavně otázka, kam od září složíš hlavu? Neboj se na nás obrátit! S hledáním vhodného ubytování právě pro Tebe Ti rádi poradíme!
 • STUDIUM I V ODPOLEDNÍCH HODINÁCH – Máš dopoledne brigádu? Škola PELICAN vychází vstříc taky pracujícím a nabízí odpolední skupiny pomaturitních kurzů!
 • POMOC S HLEDÁNÍM BRIGÁDY – Rád bys našel k pomaturitnímu kurzu nějakou fajn brigádu na celý školní rok? Škola PELICAN spolupracuje s řadou personálních agentur. Pomůžeme Ti najít vhodnou brigádu právě pro Tebe!

 

Proč studovat pomaturitní francouzštinu v jazykové škole PELICAN?

 • Jsme škola s dlouholetou tradicí ve výuce jazyků – škola PELICAN je tu již od roku 2002.
 • Naši kvalifikovaní lektoři Tě naučí mluvit zábavně a moderně. U nás Ti ztráta motivace nehrozí a francouzštinu se skvěle naučíš!
 • Jsme v centru Brna. Do školy to tak budeš mít kousek!
 • Víme, že v centru se špatně parkuje, u nás tak můžeš nechat auto přímo ve dvoře.
 • Víme, co je dnes třeba, a proto máš u nás k dispozici zdarma síť WiFi a v kuchyňce se můžeš občerstvit. Navíc doporučujeme skočit si dolů do Galeryje9 na bezva kafe a něco dobrého, po výuce klidně na pivo a tvarůžkový chléb. 
 • Je pro nás důležité, aby každý student splnil cíl kurzu, posunul své jazykové dovednosti na vyšší úroveň a ukončil studium státní jazykovou zkouškou B2 nebo C1 nebo Osvědčením o jazykové znalosti na úrovni B1.

Přihlas se!

 • Nejprve je důležitý výběr jazyka. Pomaturitní studium francouzštiny? Skvěle!
 • Následně pošli přihlášku do pomaturitního studia rovnou přes naše stránky nebo přijď rovnou do kanceláře školy PELICAN.
 • Nebude žádné přijímací řízení, opravdu se stačí jen přihlásit, zajistit si místo ve výuce, a můžeš studovat.
 • Žádné omezení podle znalostí, u nás se můžeš jazyk učit i jako úplný začátečník!

Před první lekcí

 • Pomaturitní studium máš přihlášeno? To nejdůležitější je za Tebou.
 • Zaplatit můžeš najednou (do konce srpna se slevou) nebo na dvě splátky - buď na účet, a nebo přímo v kanceláři školy PELICAN, kde při platbě obdržíš i pěkné dárky.
 • Přihlášku máš podánou a studium zaplaceno? Skvěle! Teď už Ti zbývá jen těšit se na první den v nové škole, na nové zážitky, na nové kamarády a hlavně na studium francouzštiny.
 • Kdyby Ti při čekání a těšení byla dlouhá chvíle, přečti si zajímavosti na našem blogu, dej like našemu PELICAN Facebooku nebo si přečt více o vzdělávacích projektech, na kterých se PELICAN podílel.

Na první hodině

 • Tak vítej u nás! Před první lekcí pomaturitní francouzštiny se seznámíš s prostředím, naší kuchyňkou, učebnou, ale taky třeba se zaměstnanci naší kanceláře, kteří Ti budou po celou dobu studia plně k dispozici!
 • Důležité je taky potkat se s lektorem a dalšími účastníky kurzu. V této partě Ti bude celý školní rok hračka!
 • Seznámíš se s pravidly ve škole, dozvíš se, kdy budou prázdniny, zkoušky a ostatní akce, dozvíš se více o našem Facebooku a webových stránkách, bude Ti sděleno, jak bude probíhat školní rok a budeš moci položit jakékoliv dotazi. 
 • studium francouzštiny může začít!

Cíl kurzu

 • Cílem pomaturitního studia je zlepšit Tvé jazykové dovednosti kvalitně, nenásilně a zábavně, jak v mluveném, tak i v písemném projevu.
 • Pomaturitní studium francouzštiny je koncipováno tak, aby student během jeho průběhu zvýšil své jazykové dovednosti o dvě až tři úrovně.
 • Důležitým cílem je také úspěšné složení státní jazykové zkoušky nebo získání Osvědčení o znalosti jazyka na úrovni B1.
 • Pomaturitní studium francouzštiny tak u nás zakončíš získáním vysvědčení s mezinárodní platností, které zlepší Tvé uplatnění při hledání práce, pomůže Ti při vycestování do zahraničí nebo se Ti vyplatí při studiu na vysoké škole!
 • PELICAN Ti otevře dveře do světa!

PELICAN lektoři

 • Vybíráme takové kvalifikované lektory, kteří Tě v pomaturitním studiu francouzštinu hravě naučí.
 • Lektoři naší školy jsou součástí PELICAN party, budeš si s nimi opravdu rozumět!
 • Ve škole PELICAN se vyučují pomaturitní kurzy francouzštiny zábavně a efektivně, učitelé musí splňovat přísná kritéria, která jsou pro naši metodu výuky důležitá.
 • Vybíráme si takové vyučující, kteří jsou i ve skupině schopni komunikovat a můžou tak vyjít vstříc individuálním potřebám každého studenta zvlášť.
 • Lektoři školy PELICAN Tě určitě nezklamou!
Obecné informace
Proč PELICAN
Obecné informace

Francouzština je jazyk oplývající podmanivým kouzlem, krásnou zvukomalebnou stránkou, celou řadou gramatických kuriozit... a také je to jazyk, jímž hovoří sto třicet milionů mluvčích na této planetě, díky čemuž francouzština uzavírá první desítku nejrozšířenějších jazyků.

Francouzský jazyk se zhusta vyučuje na českých středních školách, na většině míst ale jen „jedou po povrchu“ - během čtyřletého studia, kdy se francouzština objevuje v rozvrhu jen dvakrát, třikrát týdně, se žáci naučí skutečně jen základy jazyka. Těm, kteří si chtějí skutečně tento jazyk osvojit, naučit se v něm plynule konverzovat a domluvit se s rodilými mluvčími, doporučujeme jednoleté pomaturitní studium francouzštiny u Pelicana.

Pomaturitní studium francouzštiny trvá deset měsíců. Pelican klade důraz na vtažení studentů do výuky. Lektoři pracují v malých skupinách s maximálně 15 studenty – tak, aby byl umožněn individuální přístup ke každému jednotlivci. Jazyková škola Pelican sází na moderní metody výuky – spolupracuje totiž již léta se zahraničními institucemi na vývoji inovativních metod výuky. Ty pak sama využívá ve své každodenní práci. Výsledkem je velmi interaktivní a zábavná výuka, kde studenti nejsou k ničemu nuceni, přesto ale se ale sami začnou ochotně a s nadšením aktivně zapojovat do výukového procesu a spoluutvářet příjemnou a produktivní atmosféru v kurzu.

Zapište se na pomaturitní studium francouzštiny ještě dnes. Není nutné psát přijímací zkoušky – stačí poslat přihlášku, prokázat se dokončením středoškolského studia kopií maturitního vysvědčení, zaplatit kurzovné a podepsat smlouvu. Pomaturitní studium francouzštiny pak může začít.

Proč PELICAN

Pelican je jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky v Brně. Nachází se v samém centru města – na ulici Lidická. Již několik let nabízí zájemcům pomaturitní studium francouzštiny. Francouzština pomaturitní studium u Pelicana, to znamená intenzivní výuka jazyka pětkrát týdně vždy po čtyřech hodinách denně. Studenti jsou postupně konfrontováni se všemi základními zákonitostmi francouzského jazyka. Pochopí gramatiku, osvojí si všechny časy, naučí se výslovnost a vstřebají základní slovní zásobu. Záhy začnou tvořit první jednoduché věty i souvětí a začnou samostatně s francouzštinou pracovat.

Proč se přihlásit k pomaturitnímu studiu právě v JŠ PELICAN?

 • Budete k nám dojíždět na čtyři vyučovací hodiny denně 5 dní týdně. Ano, čtete správně! Tolik úplně stačí k tomu, abyste za pár měsíců zvládli velké pokroky ve francouzštině. Ve škole tedy nemusíte trávit kvanta času, ale jen tolik, kolik je nezbytně nutné – a klidně můžete mimo školu stíhat ještě nějakou brigádu.
 • Budete pod taktovkou našich zkušených lektorů pronikat hloubkami francouzského jazyka a učit se potřebnou gramatiku a slovní zásobu moderní inovativní a zábavnou metodou vycházející z výsledků evropských vzdělávacích projektů. A pokud chcete, můžete si k tomu návdavkem přidat němčinu, ruštinu, španělštinu nebo slovenštinu. Každý, kdo si u nás zaplatí pomaturitní studium francouzština, získává automaticky 500 Kč slevu na kurz dalšího jazyka dle výběru.
 • Budete dostávat učební materiály zdarma. Budete mít u nás zdarma také internetové připojení, parkování v areálu školy a vstupy na zajímavé akce.
 • Budete se podílet na tvorbě vícejazyčného časopisu Pelican a diskutovat na blogu nebo sociálních sítích.
 • Budete se v rámci vašeho studia připravovat na státní jazykovou zkoušku, případně též na studium cizích jazyků na vysoké škole. Každý, kdo u nás absolvuje pomaturitní studium francouzštiny i s následnou zkouškou, získává osvědčení o absolvování studia, uznané v ČR na základě oprávnění MŠMT.

Jaký je průběh kurzu?

 • Nejprve podstoupíte rozřazovací testy.
 • Na základě výsledků testů vás rozdělíme do studijních skupin.
 • Následuje samotná část - kurz, účast v projektech, tvorba časopisu.
 • Po absolvování kurzu získáte vysvědčení.
 • Pomaturitní studium ukončíte oficiální zkouškou dle vaší jazykové úrovně.
 • Další informace najdete ve Školním řádu.

 Na pomaturitní studium francouzštiny přijímáme i studenty, kteří letos nematurovali.

Přihlaste se ke studiu on-line ZDE.

Více informací získáte na telefonním čísle

+420 774 742 296

nebo v naší kanceláři na adrese Lidická 9, Brno.

Jazyková škola Pelican je vám vždy k dispozici - neváhejte a vyzkoušejte pomaturitní studium francouzštiny.