Řekni ANO pomaturitnímu studiu u PELICANA

Už i Ty určitě víš, že Jazyková škola PELICAN nabízí kromě firemních jazykových kurzů a kurzů pro veřejnost i pomaturitní studium jazyků. Už od roku 2014 se u nás od září do června denně schází několik desítek studentů pomaturitního studia angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny, a společně se připravují ke složení státní jazykové zkoušky.

 

Co je to ale vlastně to pomaturitní studium? Pomaturitní studium jazyků je jednoletý jazykový kurz, který studenti navštěvují každý den. S jeho navštěvováním je spojeno mnoho výhod, mezi nimiž nechybí zachování statusu studenta nebo ISIC karta zdarma. Už z jeho názvu by jeden hádal, že jde o jakési prodloužení střední školy či výplň mezi maturitou a nástupem na vysokou školu, to by ale byl hodně zkreslující pohled. Naše pomaturitní studium totiž navštěvují lidé všeho věku, kteří se zkrátka rozhodli využít výhod, které jim tento typ studia přináší.

 

Pomaturitní studium u PELICANA ale není jen o učení. Je to rok plný dobrodružství, zážitků a zkušeností, na které bude každý z našich studentů určitě ještě dlouho vzpomínat. Jaký tedy byl letošní školní rok? Nech se námi provést pomaturitním studiem od začátku až do konce a poznej, co znamená prožít rok s PELICANEM.

 

Jak to letos začalo

 

Pomaturitní kurzy svou strukturou kopírují školní rok na základních a středních školách, takže zatímco v pondělí 4. září vysoké školy ještě zely prázdnotou, u nás už byl pořádný cvrkot. Více než 150 nových studentů se shromáždilo v prostorách naší jazykové školy, aby se dozvědělo, jak bude celý školní rok probíhat.

 

Po poskytnutí veškerých informací jsme se s našimi novými studenty opět rozloučili, ne ale na dlouho. Po celý zbytek týdne u nás totiž probíhaly rozřazovací testy, na základě nichž jsme naše milé studenty rozdělili do skupin různých jazykových úrovní, od úplných začátečníků až po ty nejzdatnější. A pak už nic nebránilo tomu, aby mohlo dobrodružství (čti výuka) začít.

 

Nejen práce, ale i zábava

 

Kdyby sis ale myslel, že tímto jsme se s našimi studenty rozloučili a doufali, že už je do státnic neuvidíme, byl bys na omylu. Své studenty si totiž rádi hýčkáme a proto jsme pro ně během školního roku připravili řadu zajímavých akcí. A pozadu nezůstávají ani naši lektoři, kteří se doslova předhánějí v tom, kdo bude mít své hodiny zábavnější a poutavější!

 

Tak například naše lektorka Bea neváhala a společně s lektorem Brendanem (který je mimochodem zkušený učitel jógy, mrkni na jeho stránky!) se jednou rozhodli vyměnit učebnu za jógové studio. Naši milí studenti si tak kromě mozkových závitů pořádně protáhli i svaly. Ať žije kalokagathia!

 

 

Naši studenti tento styl ovšem velmi rychle odkoukali a brzy se nenechali dvakrát pobízet, aby sami přišli s nějakou čertovinou. Jednou z takových příležitostí byl Halloween, který má v anglosaských zemích natolik silnou tradici, že ho zkrátka nešlo v hodinách angličtiny ignorovat. Takže to, že se jednoho dne studenti objevili ve škole v děsivých převlecích, byla vlastně taková škola hrou.

 

Předvánoční veselí

 

Předvánoční čas zavdal příčinu hned k několika zajímavým akcím. Předně jsme pro naše milované studenty uspořádali výlet do adventní Vídně, což jistě ocenili nejen studenti pomaturitního studia němčiny. Společně jsme ochutnali vyhlášený vídeňský punč, pokochali se nádhernými vánočními trhy a při kupování bramboráků promrskali naše jazykové znalosti.

 

 

A aby toho v předvánočním shonu nebylo málo, rozhodli jsme se nadcházející svátky oslavit malým večírkem. Ten se konal 14. prosince v prostorách Galeryje 9, která se nachází hned pod naší jazykovkou. Sešlo se nás požehnaně a pak se děly věci – kromě zpestření v podobě vícejazyčného karaoke jsme si pro naše studenty připravili i malé překvapení. Tím byla vzácná návštěva až z dalekého Brooklynu, slavný rapper Afu-Ra. Ranní vstávání pak bylo sice krušné, ale vzpomínky na příjemně strávený večer všechno trápení vyrovnaly.

 

 

Krvavé (ale šťastné) konce

 

Aby to ale nevypadalo, že je to u nás jen samý výlet a večírek, tak Ti teď povíme něco o tom, jak naše studenty vedeme i k dobročinnosti. V březnu jsme se rozhodli společně udělat dobrý skutek a darovat krev na transfuzním a tkáňovém oddělení Fakultní nemocnice v Bohunicích. Přestože bylo zájemců hodně, chřipková epidemie udělala své a k odběru nakonec zamířila jen hrstka těch nejotrlejších. To nám ale nezabránilo v tom, abychom si to spolu pěkně užili a zároveň udělali dobrý skutek.

 

 

Ta hlavní krvavá bitva naše studenty ale teprve čeká. Je jí státní jazyková zkouška, v níž si vyslouží ostruhy svými znalostmi, na kterých ostatně po celý školní rok poctivě pracovali. Jen tak mimochodem, státní jazykovou zkoušku na úrovni B2 nebo C1 si ale u PELICANA může složit každý, a to i když u nás nenavštěvuje žádný kurz. Přečti si na našem webu více informací o státních jazykových zkouškách a třeba se i rovnou přihlas!

 

Ale zpět k našim pomaturantům. Protože víme, že pozitivní motivace je nejlepší motivace, rozhodli jsme se nenechávat nic náhodě a své studenty ke zdárnému složení zkoušek povzbudit dalším večírkem. Ten se tentokrát bude konat 31. května a my doufáme, že na něm oslavíme úspěšně složené státnice všech našich studentů!

 

Přidej se k nám!

 

Zaujalo tě naše pomaturitní studium? Pak věz, že i Ty můžeš být jeho součástí. Ať už máš zkoušku dospělosti dávno za sebou nebo se na ni teprve chystáš, Jazyková škola PELICAN Tě v září 2018 ráda přivítá. Za ty čtyři roky, co pomaturitní kurzy organizujeme, jsme totiž nabrali hromadu zkušeností a tudíž dobře víme jak na to.

 

A pokud ti nestačí naše čestné slovo, naši studenti ti to rádi řeknou za nás. Jejich zkušenosti s našimi pomaturitními kurzy si můžeš přečíst na našich webových stránkách, na serveru Jazykovky.cz nebo na našem Facebooku.

 

A komu nestačí ani to, tomu nabízíme možnost ukázkové hodiny zdarma. Přijď se podívat do některé z našich hodin a přesvědč se, že pomaturitní kurzy u PELICANA jsou pro Tebe to pravé.

 

 

2 900 důvodů proč nečekat

 

Je nám jasné, že do září je ještě daleko, ale čekat na později by se Ti v tomto případě nemuselo vyplatit. Pokud se přihlásíš už teď a kurzovné uhradíš do konce dubna, zaplatíš jen 17 500 Kč z původních 20 400 Kč. A to je sleva 2 900 Kč, tedy celých 2 900 důvodů, proč neotálet a přihlásit se k pomaturitnímu studiu u PELICANA raději hned.

 

Přihlas se ještě dnes!

 

A jak na to? Buď vyplň přihlašovací formulář na našich webových stránkách nebo se stav za námi v kanceláři. Rádi ti odpovíme na všechny Tvé otázky a pomůžeme ti se zápisem do studia. Tak na nic nečekej a řekni ANO pomaturitnímu studiu u PELICANA!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>