Reportáž z vánočního večírku 2018

Vánoce jsou za dveřmi a to u PELICANA znamená jediné – že se opět konal náš tradiční Vánoční večírek! Vždyť která jiná příležitost je vhodnější k tomu, abychom se všichni společně potkali, rozloučili se před prázdninami a popřáli si vše nejlepší do nového roku?

Letošní vánoční party proběhla ve čtvrtek 13. prosince v naší oblíbené kavárně Galeryje9, kterou naši studenti znají už z letošního uvítacího večírku. A musíme říct, že i tentokrát skutečně stála za to!

Oficiální začátek večera byl stanoven na pátou hodinu večerní. Ptáte se, proč tak brzy? V plánu byl totiž pěkně nadupaný program. Historicky první pelikání pub kvíz měl být vystřídán hudebním vystoupením a na závěr večera nebylo v plánu nic jiného než naše tradiční karaoke. Bylo tedy na co se těšit a už krátce po zahájení se začaly prostory Galeryje9 zaplňovat natěšenými studenty i lektory.

Samozřejmě nechybělo ani občerstvení – zeleninový kuskus, řízky, věnečky, a jako úlitba vánoční tradici i mísa bramborového salátu. Objem občerstvení se ale s postupem večera zvětšoval, protože vstupenkou na party nebylo nic jiného, než vzorek domácího cukroví.

 

Když se Galeryje9 v souladu s vyhlášeným vánočním dress codem zaplnila sobími parohy a santovskými čepičkami, nadešel čas na první bod programu – pelikání pub kvíz.

Naše studenty i lektory tak čekala intelektuální výzva v podobě otázek testujících jejich znalosti jazyků, vědomosti o své jazykové škole (tak schválně, věděli jste, proč se naše škola jmenuje právě PELICAN?) a to, jak dobře znají své lektory. V jedné části kvízu totiž bylo jejich úkolem přiřadit fotky lektorů z dětství k jejich dospělým protějškům. A že to vůbec nebyl jednoduchý úkol!

Závěr kvízu tvořily otázky týkající se Brna (když už v něm jednou studujeme, že ano) a nechyběl ani mini slovníček hantecu. Upřímně, sami jsme byli zvědaví, kolik z našich studentů ví, co to znamená hokna, chálka nebo rola. Naštěstí to vypadá, že kurzy hantecu v nejbližší době otevírat nemusíme, protože všichni naši studenti tento “jazyk” ovládají na uspokojivé úrovni.

 

Z lítého souboje takřka desítky týmů vyšel vítězně tým Holky, který si tím vydobyl skvělou pelikání odměnu. Tímto ještě jednou gratulujeme!

Po náročném kvízu nastal čas na trochu oddechu – no a u čeho se relaxuje lépe, než u dobré hudby! To byl ten správný čas pro další bod našeho programu, kterým bylo vystoupení zpěváka a kytaristy Matveie Maslenikova, který vystupuje pod jménem Cat Dreamer (a který je mimo jiné i studentem našeho pomaturitního studia němčiny). Super nálož psychedelického rocku byla zaslouženou odměnou i pro ty, kteří v našem kvízu nedosáhli na první příčku.

 

No a pak – pak už následovalo všeobecně oblíbené vícejazyčné karaoke! To zahájila naše lektorka francouzštiny Yvette s hitem od Edith Piaf La Vie En Rose, a pak to už frčelo. Kromě francouzštiny se zpívalo v angličtině, němčině a češtině, nechyběly nejnovější hity ani česká klasika. Prostě karaoke party jak má být!

 

A co se dělo pak? Někteří pokračovali dál do podniků, jejichž otevírací doba byla lépe nakloněna všeobecně veselé náladě, jiní se rozjeli do svých domovů, aby po náročném večeru spočinuli v peřinách. Ať už skončili kdekoliv, jsme si jistí, že všichni zúčastnění budou na tuhle party ještě dlouho vzpomínat.

My totiž rozhodně budeme! Přiznáváme totiž bez mučení, že následující ráno nebylo úplně snadné, ale společně jsme to zvládli a už teď se těšíme na další večírek, který se bude konat už… Kdy? To je překvapení!

Chcete taky dostat pozvánku na náš další večírek? Přidejte se k nám! Přihlaste se k našemu pomaturitnímu studiu angličtiny nebo němčiny a zazpívejte si s námi u příštího karaoke!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>