Závěrečný (nejen) pomaturitní večírek (2017/18)

Že pomaturitní studium v Jazykové škole PELICAN není jen o sezení v lavicích a biflování se slovíček a gramatických pravidel už z našich pravidelných reportů dobře víš. Proto tě určitě nepřekvapí, že se tak významná příležitost, jako je oslava úspěšně zvládnutých státních jazykových zkoušek a blížící se závěr školního roku, neobešla bez pořádné party. A že byla i tentokrát vydařená!

 

Velkolepé přípravy

Plány na závěrečný večírek se začaly rodit už po veleúspěšném vánočním pomaturitním mejdanu, který PELICAN pořádal v prosinci. Ten svým úspěchem nastavil laťku tak vysoko, až jsme měli trochu strach, aby ji PELICAN vůbec zvládl přeletět. Ale naše obavy brzy opadly – PELICAN je totiž kluk šikovný a s organizací večírku pro studenty pomaturitních kurzů angličtiny a němčiny společně s celým regimentem lektorů je pro něj hračka!

 

 

Začínáme!

Večírek se opět konal v prostorách naší oblíbené Galeryje9, která se nachází hned pod naší školou.  Díky skvělému počasí, markantně se lišícího od toho v polovině prosince, jsme však tentokrát mohli využít také venkovní prostory. A že jsme si na jejich výzdobě dali záležet! Horlivé přípravy u nás probíhaly už od brzkých odpoledních hodin, kdy jsme pilně nafukovali balonky, chystali fotostěnu a zdobili cupcaky.

 

 

A v 17 hodin to vypuklo – postupně se začali scházet skvěle naladění studenti i lektoři (samozřejmě ale až poté, co u nás skončily všechny pomaturitní hodiny angličtiny i němčiny). A protože bylo opravdu horko, hned při vstupu od nás každý z nich obdržel kouzelnou poukázku z magické obálky, kterou bylo možné na baru zázračně proměnit v jakýkoliv nápoj.

 

 

Právě ten je v mnoha případech nejspíš povzbudil k tomu, aby začali tvořit frontu u našeho kameramana, který měl za úkol studenty natočit při zodpovídání otázek, které jsme si pro ně připravili. A na co jsme se jich ptali? To je zatím tajné! Prozradíme jen to, že jsme se při tom všichni moc pobavili a Ty se už teď můžeš těšit na skvělé video!

 

A jedeme dál!

Přímo z natáčení pelikáního megafilmu pak studenti hromadně mířili do fotokoutku, kde mohli svou vzpomínku na tento večer (a snad i celý školní rok s PELICANEM) zvěčnit se skutečně zajímavými rekvizitami. Pak se ovšem ozvalo zatroubení a přímo do našeho dvora si to přidrncal zmrzlinářský vůz s legendární brněnskou zmrzlinou, Božský kopeček! A fronty se začaly tvořit znovu.

 

 

Jakmile se venku začalo smrákat, bylo na čase procvičit naše hlasové kvality. A jelikož na vánočním večírku mělo největší úspěch právě karaoke, rozhodli jsme se nenechat mikrofon ležet ladem ani tentokrát. Věřte tomu, že se studenti po úvodním rozezpívání lektorů nenechali dlouho pobízet. Jako správní „jazykovci“ jsme u anglických písní sledovali správnou výslovnost. A překvapení v podobě písničky si pro nás připravili taky studenti navštěvující pomaturitní studium němčiny.

 

 

Jednou PELICAN, pořád PELICAN!

Jak už to u pelikáních večírků bývá zvykem, i tento pokračoval až do brzkých ranních hodin. A věřte tomu nebo ne, následující ráno naši svědomití studenti, ač s vyzpívanými hlasivkami, opět spořádaně seděli ve svých lavicích.

 

I v pelikání kanceláři to po vydařeném večírku nebývale žilo, a kdoví, třeba už jsme v ní i začali kout pikle na další večírek. No, nebylo by hezké, než se nám studenti nadobro rozprchnou, se ještě alespoň jednou sejít a společně se pobavit?

 

 

Inu, jednou PELICAN, pořád PELICAN! Tak měj krásný víkend a nezapomeň odpočívat, třeba při výběru některého z našich podzimních jazykových kurzů!

 

Tvůj párty PELICAN

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>